Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilgai laukto Suskystintųjų dujų terminalo startas – be iškilmių ir pabaigto dujotiekio

Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 3-iąją, trečiadienį, pradeda veikti suskystintųjų gamtinių dujų terminalas. Pasiruošimas startui vyko labai įtemptai. Dar kojų neapšilusiai terminalo komandai teks sudėtingas iššūkis – po Kuršių mariomis einanti dujotiekio atkarpa dar nebaigta, sudėtinga įranga realiomis darbo sąlygomis bus bandoma pirmą kartą, o jau po trijų savaičių terminalą pasieks pirmas dujų tanklaivis „Arctic Aurora“.

Iškilmių nebus

Didelių iškilmių terminalo darbo pradžiai paminėti nėra numatyta, o ministro R.Masiulio vizitas yra darbinis.

Trečiadienį į Klaipėdą atvyksta energetikos ministras Rokas Masiulis. Pasak jo atstovės Ievos Petuškaitės, suplanuotas vizitas vyks kaip ir numatyta, jokio pagrindo jį perkelti į vėlesnį laiką nėra.

Bendrovės „Klaipėdos nafta“ atstovė Indrė Milinienė 15min.lt taip pat teigė, kad nors pasiruošimas ir labai įtemptas, terminalo starto į vėlesnę datą niekas perkelti net nesiruošė: „Viskas vyksta pagal numatytą planą. Atliekami darbai, bandomi technologiniai įrenginiai, rengiamasi eksploatacijos pradžiai. Trečiadienį terminalas pradeda veikti.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rokas Masiulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rokas Masiulis

Pasak jos, jokių didelių iškilmių terminalo darbo pradžiai paminėti nėra numatyta, o ministro vizitas yra darbinis.

Komanda jau suformuota

I.Milinienė paneigė pasirodžiusią informaciją, neva suformuoti kvalifikuotų specialistų komandą, kuri tinkamai valdys terminalą, yra itin sudėtingas uždavinys. Pasak jos, tai jau padaryta.

„Turime visiškai suformuotą komandą. Mes darbuotojų neieškome, nes visi specialistai yra rasti“, – sakė „Klaipėdos naftos“ atstovė.

Paklausta, ar išspręstos ir visos infrastruktūrinės problemos, I.Milinienė nurodė, kad viena iš pagrindinio dujotiekio atšakų turėjo būti paklota po Kuršių marių dugnu, tačiau šiuo metu ji vis dar klojama, nors jau turėjo būti užbaigta. Rangovai susidūrė su netikėta problema: jiems itin sunkiai sekasi gręžti kietą uolieną.

Todėl terminalo eksploatacija pradedama su papildomu laikinuoju įrenginiu, per kurį ir yra paduodamos dujos į tiekimo sistemą. Šis laikinasis dujotiekis paklotas ant Kuršių marių dugno.

E.Gentvilo nuotr./Kuršių mariose kasama tranšėja
E.Gentvilo nuotr./Kuršių mariose kasama tranšėja

„Viskas veikia skandžiai, testavimo metu viskas buvo išbandyta ir laikinasis įrenginys puikiausiai atlieka savo funkciją“, – teigė pašnekovė.

Komercinę veiklą pradės po Naujųjų

„Arctic Aurora“ tanklaivis į Lietuvą atplauks gruodžio 22 arba 23 dieną.

Pasak I.Milinienės, terminalas veiklą pradeda nuo gruodžio 3 d., tačiau komercinės veiklos pradžia – 2015 m. sausio 1-oji. Iki to laiko dar turi būti atlikti papildomi technologinių procesų bandymai.

Gruodžio pabaigoje terminalą pasieks pirmas komercinis krovinys. Tai bus „Arctic Aurora“ tanklaivis, kuris į Lietuvą atplauks gruodžio 22 arba 23 dieną.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.

Į terminalo laivą-saugyklą „Independence“ spalio pabaigoje buvo perpumpuotas pirmasis krovinys, kurio dalis skirta terminalo bandymams.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 402 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką