Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Independence“ laivo-saugyklos Klaipėda laukia tyliai

Klaipėdoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas ir Rita
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio vakaras Klaipėdoje tykus. Nepasakytum, kad pirmadienį čia vyks didelė šventė – suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ sutiktuvės. Tačiau 15min.lt sutikti klaipėdiečiai sakė laukiantys terminalo ir apgailestavo, kad jis atplaukia pirmadienį, tad jie galės ne švęsti kartu, o dirbti.

Iš Pietų Korėjos į Lietuvą pagaliau kelią suradęs SGD laivas-saugykla dreifuoja prie pat Klaipėdos krantų. Į uostą jis turėtų įplaukti ankstų pirmadienio rytą. Kai kurie klaipėdiečiai įspūdingo dydžio laivą nekantravo išvysti dar savaitgalį.

Algirdą ir Ritą Klaipėdoje sutikome užveriančius kavinės duris ir nešinus šviežiais puodeliais kavos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdoje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdoje

„Dabar pasiėmėme kavos ir važiuojame pažiūrėti prie molo, gal matysis“, – pasakojo Rita. Ji su draugu apgailestauja, kad iškilminga laivo-saugyklos sutikimo ceremonija numatyta pirmadienį, kai jiems reikia dirbti.

„Mums dujų kainos klausimas nėra labai aktualus. Įdomu, kad laivas didelis“, – kalbėjo Algirdas. Pirmadienio ankstų rytą Klaipėdoje prisišvartuosiantis SGD terminalas yra beveik trijų šimtų metrų ilgio – kaip trys futbolo stadionai.

SGD terminalas
SGD terminalas

Be Algirdo ir Ritos, Klaipėdoje sekmadienio vakarą žmonių vos vienas kitas.

„Ko jūs norit sekmadienio vakarą? Vasarą tai daug žmonių buvo“, – sakė vieno baro padavėjas.

Be klaipėdiečių, uostamiesčio gatvėmis jau klaidžioja ir žurnalistai, didelis Energetikos ministerijos  darbuotojų desantas.

Laukia ryto

„Labai laukiam. Žinome, jeigu nebus audros, kad pirmadienį atplauks ir tikimės, kad visos Lietuvos ekonomika labai pagerės“, – sakė Monika, sekmadienį švenčianti savo draugės gimtadienį. 

Ji taip pat apgailestavo, kad laivas-saugykla atplaukia darbo dieną.

„Dirbsime ir tikrai neturėsime galimybės sutikti, bet žinių sulauksime“, – sakė ji.

Atplaukiančio „Independence“ laivo laukia ir Juozas. Tiesa, jis negaili ir kritikos šiam projektui.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Juozas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Juozas

„Laukiam, kaip nelauksi, jeigu tokie pinigai jau sumokėti“, – pokalbį pradėjo vyriškis.

Į SGD terminalą Lietuva jau investavo 301 mln. Lt, neįskaičiuojant išperkamosios nuomos kaštų.

„Ne veltui mokėjome, bet, pasirodo, kad ta kaina yra per didelė. Sakė, kad Pietų Korėjoje galima du laivus tokius pat nusipirkti už tokią sumą. Lietuva gal išsidūrė – per brangiai mokėjo“, – apgailestavo Juozas.

Kliūva jam ir faktas, kad terminalas yra ne Lietuvos, o priklauso ir bent kurį laiką priklausys Norvegijos kompanijai „Hoegh LNG“.

„Laivas turėjo būti mūsų, o dabar jį reikės dar nusipirkti. Man atrodo, kad kažkas pasišildė rankas iš to. Daug kas taip galvoja“, – sakė Juozas.

25 metus laukta nepriklausomybė

Jaunuoliai Emilija ir Mindaugas teigimai vertina SGD terminalo projektą, nes tai yra alternatyva rusiškoms dujoms, tačiau kol kas reikšmės jam nesuteikia.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdoje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdoje

„Kol kas laivas bus tik bandomas. Tai yra alternatyva. Tai yra ne keltas, o krovininis laivas, tai nieko gražaus tame nematau. Kol kas nieko nėra aišku“, – sakė Mindaugas.

Tuo metu netoli Klaipėdos turgaus sutikta žurnalistė Janina džiaugėsi pagaliau sulaukusi dienos, kai Lietuva galutiniai išsivadavo nuo priklausomybės Rusijai.

„Gera yra tik viena – pagaliau Lietuva bus nepriklausoma nuo Rusijos., tai yra pats geriausias dalykas. Gal 25 metai šiek tiek ilgoka buvo. Aš tuo metu turėjau akreditaciją Aukščiausioje Taryboje. Man šiek tiek gaila, kad tas laikas išsitempė, bet pagaliau Lietuva turės nepriklausomą šaltinį ir bus nepriklausoma“, – sakė Janina.

15min.lt inf./SGD terminalas plaukia į Lietuvą
15min.lt inf./SGD terminalas plaukia į Lietuvą

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką