TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš rinkos žemėlapio ištrinti 5 nepriklausomi elektros tiekėjai

elektra
Elektros rinkoje sumažėjo nepriklausomų tiekėjų.
Šaltinis: energymarket.lt
0
A A

LESTO atskleidė pernykštės elektros kainų krizės pasekmes – veiklą nutraukė 5 nepriklausomi elektros tiekėjai, o 12 proc. įmonių dėl to turėjo ieškoti kitų tiekėjų arba pirkti elektrą iš LESTO garantinės paslaugos kainomis, kurios yra 25 proc. didesnės.

12 proc. įmonių neteko tiekėjo

2014 m. sausio 31 d. nepriklausomi tiekėjai elektros energiją tiekė 46 080 objektų – tai sudarė 43 proc. visų verslo klientų. Šis skaičius buvo 12 proc. mažesnis lyginant su 2013 m. lapkričio 31 d., nes pernai dalis nepriklausomų elektros tiekėjų nutraukė savo veiklą. Tokie yra oficialūs LESTO skaičiai.

Šiuo metu didžiąją dalį – 88 proc. – elektros energijos verslas įsigyja iš nepriklausomų tiekėjų. Garantinio elektros energijos tiekimo paslaugą paprastai LESTO užtikrina mažesnėms organizacijoms, kurios suvartoja nedidelį kiekį elektros energijos.

Sausio mėnesį paslaugas teikė 16 nepriklausomo tiekėjo licenciją turinčių įmonių. 5 didžiausi nepriklausomi tiekėjai „Elektrum Lietuva“, „Energijos tiekimas“, „INTER RAO Lietuva“, „Enefit“ ir „SBE Energy“ – verslo klientams patiekė 84 proc. visos laisvoje rinkoje suvartojamos elektros energijos.

Smulkiam verslui trūksta informacijos

„Keturi nepriklausomi tiekėjai 2013 m. gruodį pasitraukė iš elektros tiekimo rinkos, todėl LESTO užtikrino garantinį elektros energijos tiekimą buvusiems šių nepriklausomų tiekėjų klientams, kurie nespėjo pasirinkti naujo nepriklausomo tiekėjo. Dar vienas nepriklausomas tiekėjas pasitraukė sausį.

Didžioji dalis smulkiųjų įmonių dar nėra pasirinkusios elektros tiekėjo. Pagrindinė priežastis – smulkiam verslui trūksta informacijos apie laisvąją elektros rinką ir galimybę elektrą pirkti 25 proc. pigiau.

Klientai buvo informuojami, kad jie turėtų pasirinkti nepriklausomą tiekėją. Iki tol jie atsiskaito garantinėmis elektros energijos kainomis. LESTO taip pat yra sudariusi galimybę verslo klientams pasirašyti sutikimą, kad jų elektros vartojimo duomenys būtų prieinami nepriklausomiems tiekėjams“, – teigė LESTO generalinis direktorius Aidas Ignatavičius.

Liberalizavus Lietuvos elektros rinką vartotojams sudarytos galimybės laisvai pasirinkti elektros energijos tiekėją bei pagal individualius poreikius užsitikrinti elektros tiekimą už skaidrią ir palyginamą kainą.

Tačiau didžioji dalis smulkiųjų įmonių dar nėra pasirinkusios elektros tiekėjo. Pagrindinė priežastis – smulkiam verslui trūksta informacijos apie laisvąją elektros rinką ir galimybę elektrą pirkti 25 proc. pigiau.

Ne visos įmonės gauna pasiūlymus?

Įmonėms, kurios savo objektams nepasirinko nepriklausomo tiekėjo, LESTO užtikrina garantinio elektros energijos tiekimo paslaugą. Garantinio elektros energijos tiekimo kainą Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustato 25 proc. didesnę, lyginant su visuomeninio tiekėjo elektros įsigijimo ir tiekimo paslaugų kainų suma.

Gruodžio mėnesį LESTO garantinio tiekimo paslaugą užtikrino iš rinkos pasitraukusių keturių nepriklausomų tiekėjų – „SKY Energy Group“, „ECO Energy services“ – visiems vartotojams bei tiems „Energo life“, ir „Energijos kodas“ vartotojams, kurie nespėjo pasirinkti naujo nepriklausomo tiekėjo. Sausio mėnesį buvo sustabdyta ir nepriklausomo tiekėjo „Elektra visiems“ veikla.

Šie elektros tiekėjai neatlaikė pernai rudenį kilusios elektros kainų krizės.

„Šiuo metu nepriklausomi tiekėjai, gavę potencialių klientų kreipimąsi, ne visuomet ir ne visoms įmonėms pateikia pasiūlymų tiekti elektros energiją. Pačius palankiausius pasiūlymus paprastai gauna didžiausi elektros energijos vartotojai, turintys stabilius elektros vartojimo grafikus. Nepriklausomą tiekėją besirenkančios įmonės turėtų būti apdairios ir įsitikinti, kad paslaugas siūlantis tiekėjas gebės įvykdyti įsipareigojimus ir patieks elektros energiją palankiomis sąlygomis“, – kalbėjo LESTO vadovas A.Ignatavičius.

EnergyMarket.lt

energymarket.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką