Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 28d. 09:08

Išeitis svajojantiems apie nuosavą saulės elektrinę – išsimokėjimas

Saulės jėgainės
123rf.com / Saulės jėgainės

Siekiant padidinti saulės energijos prieinamumą visuomenei, pastaraisiais metais nuveikta daug. Šiemet sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ žengė dar vieną svarbų žingsnį – saulės elektrines pasiūlė pirkti išsimokėtinai.

Kaip pastebėjo 15min kalbintas „Ignitis“ saulės elektrinių produkto vadovas Karolis Dargis, kasmet saulės elektrines įsirengiančių žmonių skaičius Lietuvoje auga, pavyzdžiui, 2015 metais buvo tik 63 saulės energijos vartotojai, o dabar – daugiau nei 4500. Kas skatina pereiti prie atsinaujinančios energetikos? Tarp pagrindinių priežasčių – noras tausoti gamtą, sumažinti sąskaitas už elektrą, būti energetiškai nepriklausomais.

Pasak jo, esminis lūžis įvyko pernai, kai buvo priimti Atsinaujinančių išteklių ir Elektros energijos įstatymų pakeitimai, pagaliau leidę saulės elektrines įrengti ir energiją naudoti skirtingose vietose. Kalbant paprastai, iki 2019-ųjų rudens saulės elektrinės dažniausiai buvo statomos ant privačių namų stogų ar šalia jų. Saulės energija didžiajai visuomenės daliai, kuri gyvena daugiabučiuose, buvo sunkiai įgyvendinama svajonė.

Vis dėlto, pašnekovas atkreipė dėmesį, kad augant norinčių įsigyti saulės elektrines, rinkoje atsiranda daug naujų įmonių siūlančių šias paslaugas. Pasak K.Dargio, prieš perkant rekomenduojama gerai pasidomėti įmonės istorija, pasiskaityti kitų klientų atsiliepimus, nes saulės elektrinė – ilgalaikė investicija.

asmeninio albumo nuotr./„Ignitis“ saulės elektrinių produkto vadovas Karolis Dargis
asmeninio albumo nuotr./„Ignitis“ saulės elektrinių produkto vadovas Karolis Dargis

Saulės elektrinės tapo prieinamesnės

Vis dėlto, net ir patobulinus įstatymus išliko finansinė kliūtis. Nors saulės energija pigesnė negu įprastinė, pirmasis žingsnis – investicija – ne visiems lengvai įveikiamas. Skaičiuojant preliminariai, 1 statomos saulės elektrinės kW atsieina apie tūkstantį eurų. Taigi, įsirengti 10 kW galios elektrinę vidutiniškai kainuotų apie 10 tūkst. eurų. Žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą – verta, tačiau ne kiekvienas gali sau leisti viską sumokėti iškart.

Tai naudingiausia vartotojams, kurie negali arba nenori iškart investuoti visos sumos, tačiau svajoja apie energetinę nepriklausomybę.

Būtent tai ir paskatino „Ignitis“ komandą prisidėti prie atsinaujinančios energetikos prieinamumo didinimo šalyje. Nuo šiol įmonė kartu su parteriais „Inbank“ saulės elektrines siūlo įsigyti išsimokėtinai. Tai naudingiausia vartotojams, kurie negali arba nenori iškart investuoti visos sumos, tačiau svajoja apie energetinę nepriklausomybę.

15min kalbintas K.Dargis atkreipė dėmesį, kad dėl šios paslaugos gali kreiptis kiekvienas. O svarbiausia, kad tai visai paprasta – užtenka pateikti paraišką internetu, o viskuo kitu rūpinasi „Ignitis“ komanda. Paprašytas papasakoti plačiau, pašnekovas paaiškino, kad pirmiausiai prašymą įvertins bankas, o tada, sulaukus teigiamo atsakymo, kad paskola gali būti suteikta, bei gavus individualaus saulės elektrinės pirkimo pasiūlymą, beliks priimti sprendimą.

„Klientui pačiam nereikia niekuo rūpintis. Visą šį kelią einame kartu – nuo patarimo, kaip išsirinkti tinkamiausią saulės elektrinę iki finansavimo ir įrengimo“, – pasakojo jis.

Kodėl saulės energija taip atpigo?

15min paklaustas ar dabar tinkamas metas pirkti saulės elektrinę, K.Dargis pasakojo, kad šiuo metu dėl valstybės teikiamos paramos vartotojai gali susigrąžinti net iki 30 proc. investuotų lėšų. Be to, pasak jo, saulės elektrinių pasaulyje sparčiai daugėja, tai nebėra neįprastas pirkinys, todėl ir kainos pastaraisiais metais gerokai sumažėjo. Skaičiuojama, kad jau dabar saulės elektrinė nuo įsigijimo su valstybės parama gali atsipirkti vos per 6-7 metus.

„Visų pirma, tobulėja technologijos ir mažėja gamybos išlaidos. Dėl to prognozuojama, kad saulės energija taps viena iš pigiausių energijos rūšių“, – kalbėjo jis ir pridūrė: „Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu savo klientams siūlome vienas patraukliausių sąlygų rinkoje.

Įsigyjant saulės elektrinę iš „Ignitis“ išsimokėtinai kartu su „Inbank“ paskola, gali būti taikomas iki 60 mėn. išsimokėjimo laikotarpis, skolinama suma gali siekti iki 15 tūkst. eurų, ko visiškai užtenka moderniai ir efektyviai saulės elektrinei. Beje, palūkanos prasideda vos nuo 4 proc., o sutarties mokestis – 1 proc.

Galimybė pasiskolinti įvertinama ir konkrečios paskolos sąlygos nustatomos „Inbank“ atlikus išsamų konkretaus vartotojo kreditingumo ir rizikos vertinimą. Pavyzdžiui, skolinantis 5000 Eur, kai sutartis sudaroma 12 mėn. terminui, metinė palūkanų norma – 4 Eur, sutarties mokestis – 50 Eur, BVKKMN – 6,01 %, bendra mokėtina suma – 5159,88 Eur, mėnesio įmoka – 429,99 Eur.“

Daugiau informacijos rasite apsilankę „Ignitis“ interneto svetainėje.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką