15min be reklamos
2017 01 02, 12:46

Istorinis įvykis: Klaipėdoje pirmą kartą užpildomas SGD dujovežis

Klaipėdos uoste pirmą kartą užpildomas suskystintų gamtinių dujų (SGD) dujovežis. Iki šiol į uostamiestį atplaukdavę laivai atgabendavo dujas į SGD terminalą, tačiau šį kartą dujos iš terminalo perkraunamos į laivą.

Tai pirmasis mažas SGD dujovežis, užpildytas Klaipėdoje pagal rugsėjį pasirašytą „Litgas“, „Lietuvos dujų tiekimo“ ir Norvegijos „Statoil“ sutartį. Į „Coral Energy“ bus perkrauta iki 15 tūkst. kubų SGD.

Portale marinetraffic.com nurodoma, kad Skandinavijos gamtinių dujų tiekėjos „Skangass“ dujovežis „Coral Energy“ į Klaipėdą įplaukė apie 6.30 val.

„Klaipėdos naftos“ atstovė Indrė Milinienė BNS teigė, kad laivo užpildymas truks iki 48 valandų.

„Kol kas formaliai numatytos 48 valandos, tačiau praktiškai žiūrėsime, nes tai yra pirmas kartas“, – BNS sakė I.Milinienė.

LITGAS nuotr./Klaipėdoje pirmą kartą pakraunamas SGD dujovežis
LITGAS nuotr./Klaipėdoje pirmą kartą pakraunamas SGD dujovežis

„Litgas“ anksčiau skelbė, kad vienas toks sandoris duos apie 130 tūkst. eurų pajamų terminalui bei uostui. Tuo pačiu mažės ir technologinės terminalo sąnaudos, kurios yra įtraukiamos į SGD terminalo saugumo dedamąją.

Pagal trišalę sutartį „Statoil“ parduoda SGD mažos apimties tiekimo pirkėjams, o „Litgas“ ir „Lietuvos dujų tiekimas“ suteikia moduliavimo ir balansavimo paslaugas SGD terminale ir dujų tinkle. Tai buvo numatyta ilgalaikėje, 2014 metais pasirašytoje sutartyje su „Statoil“ kaip papildoma nauda Lietuvai.

LITGAS nuotr./Klaipėdoje pirmą kartą pakraunamas SGD dujovežis
LITGAS nuotr./Klaipėdoje pirmą kartą pakraunamas SGD dujovežis

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką