15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 20:24

Italijos „Eni“ pasirengusi suteikti garantiją, kad būtų atnaujintas rusiškų dujų tiekimas

Italijos energetikos milžinė „Eni“ pirmadienį pareiškė esanti pasirengusi suteikti 20 mln. eurų garantiją, kad būtų atnaujintas rusiškų dujų tiekimas per Austriją, kuris buvo sustabdytas esą dėl reguliavimo pokyčių.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dujų tiekimas buvo sustabdytas šeštadienį, nes Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ nesugebėjo suteikti naujai nustatytos garantijos operatoriui, gabenančiam dujas iš Austrijos į Italiją, pareiškė „Eni“ generalinis direktorius Claudio Descalzi.

„Aiškinamės, ar galime perimti [garantiją]“ ir suteikti 20 mln. eurų, pažymėjo jis ir pridūrė manantis, kad „šią problemą bus galima išspręsti šią savaitę“.

„Tiekimas tikrai sustabdytas ne dėl geopolitinių priežasčių“, – pareiškė „Eni“ vadovas Romoje surengtos konferencijos kuluaruose.

Kalbėdamas apie „Gazprom“, jis pažymėjo, jog „sunku įsivaizduoti, kad bendrovė, kuri nori mokėti rubliais, galėtų suteikti garantijų eurais“.

„Gazprom“ šeštadienį visiškai sustabdė dujų tiekimą bendrovei „Eni“, paaiškinęs, jog dėl spalio 1 dieną įsigaliojusių naujų taisyklių yra „neįmanoma gabenti dujų per Austriją“.

Didžioji dalis rusiškų dujų Italijai tiekiama per Ukrainą ir dujotiekiu „Trans Austria“ (TAG) į Tarvizijų Šiaurės Italijoje prie Austrijos sienos.

Prieš karą Ukrainoje Italija importavo 95 proc. suvartojamų dujų ir maždaug 45 proc. šio kiekio buvo tiekiama iš Rusijos.

Prieš tiekimo sustabdymą Italija gaudavo maždaug 20 mln. kubinių metrų rusiškų dujų per dieną, arba „maždaug 9–10 proc.“ dujų importo, pareiškė C. Descalzi.

Kadenciją baigiantis ministras pirmininkas Mario Draghi pasirašė nemažai naujų susitarimų su kitais dujų tiekėjais, kad sumažintų Italijos priklausomybę nuo Rusijos, ir ėmėsi priemonių, siekdamas prieš žiemą kuo greičiau užpildyti šalies dujų saugyklas.

Ekologinio persitvarkymo ministras Roberto Cingolani sekmadienį sakė, kad Italija jau pasiekė užsibrėžtą tikslą 90 proc. užpildyti savo saugyklas ir imasi veiksmų, siekdama dar padidinti jų užpildymo lygį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką