Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Japonė dešimtmetį nemoka ir niekuomet nemokės už elektrą: kaip jai tai pavyko?

Europą krečiant pragyvenimo kainų krizei, visi desperatiškai ieškome būdų, kaip sumažinti sąskaitas už energiją. Tačiau 62 metų Tokijo gyventoja Chikako Fujii jau įvaldė šį meną. Tiesą sakant, ji jau 10 metų nemoka sąskaitų už elektrą. Ir ne todėl, kad ji atsisakė tai daryti, rašo naujienų agentūra AP.
Tokijo gyventoja Chikako Fujii
Tokijo gyventoja Chikako Fujii / Videokadras
Temos: 2 Japonija Elektra

Chikako neturi televizoriaus, orkaitės, skalbimo mašinos ar oro kondicionieriaus. Vieninteliai jos turimi elektros prietaisai maitinami iš keturių saulės baterijų, įrengtų jos balkone.

Nors Chikako gyvenimo būdas gali atrodyti neįmanomas, ko galime iš jos pasimokyti, kaip sumažinti savo energijos suvartojimą?

Kokie yra geriausi energijos taupymo būdai?

„Tokį gyvenimo būdą pradėjau rinktis dėl 2011 m. įvykusio Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo. Netrukus po žemės drebėjimo čia kelis kartus nutrauktas elektros tiekimas, todėl pajutau, kad turėčiau pati pasiruošti elektros energijos tiekimą. Taigi, įsirengiau vieną saulės bateriją“, – pasakoja Chikako.

Nuo to laiko Chikako vis didina savo saulės baterijų kolekciją. Saulėtą dieną panelės generuoja vidutiniškai 1 000 vatų elektros energijos, kuri aprūpina jos elektros prietaisus ir apšvietimą kelioms dienoms.

Kai saulės mažiau, Chikako rytais 10 minučių važinėja elektrą gaminančiu dviračiu, kuris pagamina apie 10 vatų elektros energijos. Ji sako, kad to užtenka trijų valandų elektros lemputės maitinimui.

Vienas iš kitų svarbių Chikako gyvenimo būdo pokyčių – ji gamina maistą, naudodama saulės energiją.

Saulėtomis dienomis ji savo balkone kelioms valandoms palieka juoduose puoduose virti bet kokį maistą, kurį nori pasigaminti.

„Saulėtomis dienomis gabalėlį žuvies galima išvirti maždaug per valandą, o vištienos krūtinėlės gabalą – per pusantros valandos“, – sako ji.

Ryžiams virti ir pyragui kepti reikia daugiau šilumos, todėl ji naudoja saulės viryklę. Šis prietaisas naudoja veidrodžius, kad sutelktų saulės energiją į vieną centrinę vietą, kur ji įkaista tiek, kad galima iškepti maistą.

Ji taip pat naudoja žvakes, kad įkaitintų viryklės kaitvietę.

Ar lengva gyventi mažai energijos vartojantį gyvenimo būdą? Chikako pragyvena iš tekstilės dažymo ir savo projektams naudoja kojiniu pedalu varomą siuvimo mašiną.

Nors Chikako sako, kad renkasi tik tą veiklą, kuri jai patinka ir kurią gali atlikti tvariai, jos gyvenimo būdas, reikia pripažinti, nėra lengvas.

Dėl klimato krizės kylant temperatūrai ir kylant ekstremalioms karščio bangoms, Chikako vis sunkiau išsiversti be oro kondicionieriaus ar atšaldyto maisto ir gėrimų. Neseniai ji nusipirko nedidelį šaldytuvą, kurį maitina iš savo saulės baterijų.

Dėl savo amžiaus ir alinančio vasaros karščio ji svarstė galimybę atsisakyti ekologiško gyvenimo būdo.

Dabar moteris nusiteikusi optimistiškiau, nes, palyginti su tuo, kas buvo prieš dešimtmetį, Japonijoje yra daugiau švarios energijos.

Net jei ji vėl prisijungs prie elektros tinklo, ji sako, kad ir toliau gamins maistą naudodama saulės baterijas.

„Maistas, paruoštas saulėje, yra skanus, be to, tam nereikia jokių dujų ir elektros energijos. Be to, jį galima naudoti ištikus stichinei nelaimei. Noriu ir toliau gaminti maistą saulėje ir tobulinti įgūdžius“, – priduria ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką