Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaroslavas Neverovičius: žiemą gali kilti grėsmė dujų tiekimui per Ukrainą

Jaroslavas Neverovičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jaroslavas Neverovičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Artimiausiu metu energetiniam saugumui tiesioginių grėsmių nėra. Taip apie padėtį energetikos sektoriuje Lenkijos televizijos kanalui „Televizja Republika“ sakė buvęs Lietuvos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Tačiau jis neatmeta, kad dėl eskaluojamo konflikto žiemą gali kilti grėsmė dujų tiekimui per Ukrainą.

Kalbėdamas apie energetinį saugumą J.Neverovičius taip pat paminėjo, kad nėra iki galo aišku, kaip Europos Sąjunga atlaikys Rusijos veiksmus – spaudimą ir blokadas ES. Esą regiono valstybės bando pritaikyti įvairius metodus, kurių tikslas – tinkamai pasiruošti žiemai. „Nemanau, kad yra blogai, jog esame pasiruošę“, – situaciją įvertino J.Neverovičius, pridurdamas, kad dėl eskaluojamo konflikto grėsmių dujų tiekimui per Ukrainą tikrai yra.

Komentuodamas Lenkijos situaciją ir kokių reikėtų imtis veiksmų, kad ši šalis užsitikrintų energetinį saugumą, buvęs Lietuvos energetikos ministras pasiūlė intensyviau kurti bendrą rinką. Jis taip pat priminė Lietuvos pasiekimus derantis su Rusijos dujų koncernu  „Gazprom“.

Rinka labai sparčiai plėtojasi, netrukus bus konkurencingesnė. O rusai nenorės rinkos prarasti ir privalės siūlyti konkurencingas kainas, – įtikinėja J.Neverovičius.

J.Neverovičius tvirtina tikįs, kad sparčiai besivystant energetikos sektoriui jau netrukus atsiras daug rinkų, kuriose Rusija bus vertinama tik kaip viena iš dalyvių ir jai nebus taikomos jokios išskirtinės sąlygos, nebus blokuojami ir kiti dalyviai.

„Rinka labai sparčiai plėtojasi, netrukus bus konkurencingesnė. O rusai nenorės rinkos prarasti ir privalės siūlyti konkurencingas kainas“, – įtikinėja J.Neverovičius interviu Lenkijos televizijos kanalui. Jo manymu, Rusija tikrai neatsisakys dujų eksporto, nes jis neša milžiniškas pajamas.

Lenkijos energetikos ekspertas Januszas Kowalskis toje pačioje laidoje Lietuvos pasiekimus derybose su „Gazprom“ įvertino kur kas skambiau: „Lietuva įvedė trečiąjį energetikos paketą arba tiesiog išdūrė „Gazprom“.

Ekspertas tvirtina, kad Lenkija yra 100 proc. priklausoma nuo Rusijos energetikos srityje, tokiu būdu remdama Vladimiro Putino sistemą.

Tačiau, J.Kowalskio teigimu, Lietuvai trūksta dujų saugyklų, kurias turi Lenkija, nepaisant net ir statomo terminalo. Todėl reikėtų sujungti terminalą su Lenkijos saugyklomis, tai būtų idealus sprendimas. „O mes vietoje to, kad įsivestume trečiąjį energetikos paketą, darome atvirkščiai ir stipriname partnerystę su „Gazprom“. Pas mus daroma atvirkščiai, nei daro Lietuva“, – kritikos Lenkijai nepagailėjo J.Kowalskis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką