Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV Aplinkos apsaugos agentūros ataskaita liudija hidraulinio ardymo naudai

Vilniaus centrinėse gatvėse praeiviams buvo dalijamas „Skalūnų vanduo“
Lietuvos žaliųjų partijos nuotr. / Vilniaus centrinėse gatvėse praeiviams buvo dalijamas „Skalūnų vanduo“
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV Aplinkos apsaugos agentūra nerado įrodymų, kad hidraulinis plėšymas – metodas angliavandeniliams iš skalūnų sluoksnių išgauti, padarė didelę įtaką vandeniui. Nepaisant to, agentūra pabrėžė tam tikras aplinkosaugines rizikas, kurias sukelia hidraulinis plėšymas, rašo „The New York Times“.

Aplinkos apsaugos agentūra savo ataskaitoje aprašo kelis atvejus, kai chemikalai, kurie yra naudojami hidrauliniam ardymui, užteršė geriamąjį vandenį. Tačiau agentūra pabrėžė, kad tokių atvejų skaičius yra santykinai mažas, palyginti su visais skalūnų gręžiniais.

Šią ataskaitą agentūra rengia nuo 2010 metų, kai to paprašė JAV Kongresas.

Aplinkosaugininkai jau daug metų spaudžia Baracko Obamos administraciją įvesti griežtą hidraulinio ardymo metodo reguliavimą. Neseniai buvo pasiūlytos taisyklės gręžiniams valstybinėje žemėje (apie 10 proc. visų skalūnų gręžinių).

Amerikos naftos instituto direktorius Erikas Milito, kuris užsiima naftos ir dujų kompanijų lobizmu, sakė, kad agentūros informacija paliudija apie saugų hidraulinio ardymo metodo naudojimą, įstatymų laikymąsi ir geriausių praktikų pritaikymą.

Tačiau aplinkosaugininkai mato spragų ataskaitoje. Jie ypač kritikuoja faktą, kad ataskaita parengta remiantis iš kompanijų gauta informacija, dėl ko ir tyrimo išvados yra ribotos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką