-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Joachimas Hockertzas: laikytis 25 proc. taisyklės „Lietuvos dujoms“ bus neįmanoma

Bendrovės „Lietuvos dujos“ vienas vadovų sako, kad laikytis vadinamosios 25 proc. taisyklės bendrovei bus neįmanoma, bet ji naudinga Rusijos dujų milžinui „Gazpromui“, nes užtikrina jam ketvirtadalį Lietuvos gamtinių dujų rinkos, rašo portalas eversus.lt.
Dujos
Dujos / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Lietuvos dujų“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir komercijos direktorius Joachimas Hockertzas sako, kad buvusioji Vyriausybė sukūrė painią dujų prekybos schemą, kurioje išskirtinės teisės suteikiamos „Klaipėdos naftai“. Tačiau ši įmonė Vyriausybės nutarimu yra įpareigota tik pastatyti terminalą, o ne prekiauti dujomis. Be to, infrastruktūros įmonei prekiauti dujomis draudžia tiek Lietuvos, tiek ES teisės aktai, rašo portalas.

J.Hockertzas sako, kad dėl SGD terminalo įstatyme įtvirtintos vadinamosios 25 proc. taisyklės silpnėja „Lietuvos dujų“ derybinė pozicija su „Gazprom“.

„Kai tiekėjas žino, kad iš jo turėsime pirkti ketvirtadalį dujų bet kokia kaina, mums yra blogai. Įstatyme yra ir daugiau su logika prasilenkiančių nuostatų. Pavyzdžiui, kiekvienas importuotojas kiekvienais kalendoriniais metais gali importuoti vamzdynais ne mažiau nei ketvirtadalį savo metinių dujų kiekio arbanieko. Kyla klausimas, kodėl draudžiama importuoti, sakykime, 20 proc. dujų vamzdynais? Tokios nuostatos tik dar didins kainas vartotojams“, – sakė bendrovės atstovas.

Jis neatmetė, kad jeigu SGD dujų kaina bus patraukli, „Lietuvos dujos“ galbūt norės pirkti ne ketvirtadalį, o gerokai daugiau reikalingų dujų.

J.Hockertzas priminė, kad „Lietuvos dujos“ kartu su lenkais iki 2017 metų ketina įgyvendinti dujotiekio jungties į Lenkiją projektą ir importuoti dujas ne tik per Lenkijos SGDT, bet iš Olandijos, Vokietijos bei kitų šalių.

„Tačiau „Gazpromui“ dėl to nenutiktų nieko blogo. Juk jam garantuojama, kad 25 proc. dujų iš jo bus privalomai perkama už bet kokią prašomą kainą. Taip pat matyti, kad įstatymo rengėjams jau dabar akivaizdu, jog SGD terminalas normaliomis konkurencijos sąlygomis negalės išgyventi“, – sakė „Lietuvos dujų“ atstovas.

Anot jo, kitas didžiausias „Lietuvos dujų“ akcininkas – Vokietijos koncernas „E.ON Ruhrgas“ palaiko „Lietuvos dujų“ kreipimąsi į Europos Komisiją.

„E.ON Ruhrgas“ nori kalbėtis su Lietuvos valdžia ir supranta, kad kalbėtis reikia. Vokietijos bendrovės atstovai „Lietuvos dujų“ valdyboje, kaip ir bendrovės vadovybė, aiškiai pasisako prieš dabartinį dujų importo kainos lygį, taip pat mano, kad reikia didinti dujų konkurencingumą“, – kalbėjo dujų bendrovės vienas vadovų.

„Lietuvos dujos“ praėjusią savaitę pateikė Europos Komisijai skundą dėl SGD terminalo įstatymo. Be jos, skundus dar pateikė „Achemos grupė“, Šilumos tiekėjų asociacija ir Lietuvos dujų asociacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius