Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Juodojo aukso sandėris: iranietiška nafta Maskvai mainais į rusiškus kviečius ir plieną Teheranui

Naftos tiekimas iš Irano į Rusiją pelno neatneš ir tai nėra verslo projektas. Taip laikraščiui „Kommersant“ pareiškė šaltinis Rusijos vyriausybėje, rašo naujienų svetainė meduza.io. Kaip teigė šaltinis, iranietiškos naftos įvežimu į Rusiją užsiims viena iš valstybinių bendrovių, susijusių su šalies Energetikos ministerija.
Naftos gavyba
Naftos gavyba / „Scanpix“/AP nuotr.

Pranešama, kad Rusija planuoja įsigyti apie 300 tūkstančių barelių iranietiškos naftos per parą ir ją pardavinėti Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalių rinkose.

Apie tai, kad Rusija planuoja pirkti naftą iš Irano birželio 8 d. pirmą sykį oficialiai pareiškė šalies energetikos ministras Aleksandras Novakas.

Apie tai, kad Rusija planuoja pirkti naftą iš Irano, birželio 8 d. pirmą sykį oficialiai pareiškė šalies energetikos ministras Aleksandras Novakas.

„Iranas mums pardavinės naftą, o tie pinigai (gauti iš naftos) bus naudojami prekių iš Rusijos pirkimui“, – sakė A.Novakas.

Daugiau naftinio sandėrio tarp Irano ir Rusijos detalių ministras neatskleidė, bet pridūrė, kad nafta iš Artimųjų Rytų šalies bus parduodama ne Rusijoje.

Rusijos veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros tarnybos „Rosselchoznadzor“ vadovo padėjėjas Aleksejus Aleksijenko savo ruožtu pridūrė, kad Rusija jau pradėjo tiekti grūdus į Iraną.

Irano energetikos ministras Bijanas Namda sakė, kad iranietiška nafta į Rusiją bus pradėta tiekti pirmoje birželio pusėje. B.Namda tikino, jog už pinigus, gautus už naftą, Teheranas Rusijoje pirks plieną, kviečius ir naftos produktus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius