Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kainos elektros rinkoje ketvirtadaliu žemesnės nei pernai

Elektros lemputės
123rf.com nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
1
A A

„Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina jau ketvirta savaitė iš eilės išlieka beveik nepakitusi. Rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 d. kaina siekė 33 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh), ketvirtadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

Kaip praneša „Litgrid“, praėjusią savaitę Lietuvoje importuota trys ketvirtadaliai suvartotos elektros, pusė – iš Švedijos, 21 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o 29 proc. – iš trečiųjų šalių. Lyginant su praėjusia savaite, Baltijos šalyse vėjo elektrinių gamyba augo 48 proc., o hidroelektrinių gamyba sumažėjo penktadaliu. Lietuvoje visą savaitę dirbusi Lietuvos elektrinė pagamino du kartus daugiau nei ankstesnę savaitę, vėjo elektrinių gamyba taip pat išaugo beveik du kartus.

Švedijos visose keturiose prekybos zonose kaina smuktelėjo vidutiniškai 4 proc. dėl 22 proc. augusios vėjo elektrinių gamybos. Be to, po planinio remonto visu pajėgumu pradėjo veikti 1 113 megavatų galios ketvirtasis blokas didžiausioje šalies Ringhals atominėje elektrinėje.

Rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc., Švedijos-Lietuvos – 81 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 75 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 46 proc., o Lietuvos kryptimi – 9 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką