15min be reklamos
2017 08 16, 11:26

Kainų komisija nustatys 7 proc. mažesnę „Litgas“ dujų kainą

Šių metų ketvirtąjį ketvirtį dujų prekybos bendrovė „Litgas“ energijos gamintojams dujas turėtų pardavinėti pigiau. Kainų komisija ketvirtadienį ketina nustatyti 7 proc. mažesnę vidutinę dujų rinkos kainą, už kurią dujas pardavinėja „Litgas“.
Gamtinės dujos
Gamtinės dujos / 123rf.com nuotr.

Ketvirtąjį ketvirtį prognozuojama vidutinė dujų rinkos kaina turėtų siekti 17,42 euro už megavatvalandę (MWh) – 7 proc. mažiau nei trečiąjį ketvirtį, kai dujų kaina siekia 18,74 euro už MWh.

Anot komisijos, antrąjį ketvirtį į Lietuvą dujas importavo „Lietuvos dujų tiekimas“ ir „Haupas“, o vidutinė jų perkamų dujų kaina siekė 17,66 euro. Dujų biržoje vidutinė kaina siekė 18,89 euro.

Pagal terminalo pajėgumų modelį, „Litgas“ dujas rinkos dalyviams parduoda už vidutinę rinkos kainą, o skirtumas tarp rinkos ir iš „Statoil“ įsigyjamų dujų kainų kompensuojamas iš terminalo dedamosios.

2014 metais „Gazprom“ pritaikė 20 proc. dujų kainos nuolaidą už Lietuvai 2013-2015 metais tiektas dujas, liepą ši nuolaida pasibaigė, tad trečiąjį ketvirtį 14 proc. buvo išaugusi ir vidutinė prognozuojama dujų rinkos kaina.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką