Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kainų komisija nustatys 7 proc. mažesnę „Litgas“ dujų kainą

Šių metų ketvirtąjį ketvirtį dujų prekybos bendrovė „Litgas“ energijos gamintojams dujas turėtų pardavinėti pigiau. Kainų komisija ketvirtadienį ketina nustatyti 7 proc. mažesnę vidutinę dujų rinkos kainą, už kurią dujas pardavinėja „Litgas“.
Gamtinės dujos
Gamtinės dujos / 123rf.com nuotr.

Ketvirtąjį ketvirtį prognozuojama vidutinė dujų rinkos kaina turėtų siekti 17,42 euro už megavatvalandę (MWh) – 7 proc. mažiau nei trečiąjį ketvirtį, kai dujų kaina siekia 18,74 euro už MWh.

Anot komisijos, antrąjį ketvirtį į Lietuvą dujas importavo „Lietuvos dujų tiekimas“ ir „Haupas“, o vidutinė jų perkamų dujų kaina siekė 17,66 euro. Dujų biržoje vidutinė kaina siekė 18,89 euro.

Pagal terminalo pajėgumų modelį, „Litgas“ dujas rinkos dalyviams parduoda už vidutinę rinkos kainą, o skirtumas tarp rinkos ir iš „Statoil“ įsigyjamų dujų kainų kompensuojamas iš terminalo dedamosios.

2014 metais „Gazprom“ pritaikė 20 proc. dujų kainos nuolaidą už Lietuvai 2013-2015 metais tiektas dujas, liepą ši nuolaida pasibaigė, tad trečiąjį ketvirtį 14 proc. buvo išaugusi ir vidutinė prognozuojama dujų rinkos kaina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius