Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno energijos“ valdybos nariams skirtos tantjemos po 11,7 tūkst. litų sėja nesantaiką tarp Kauno valdžios koalicijos partnerių

„Kauno energijos“ vadovų teigimu, kol namai nebus renovuoti, tol šildymo sąskaitos nemažės.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Kauno energija“ rado pinigų valdybos narių tantjemoms
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno tarybos socialdemokratų frakcija piktinasi, kad „Kauno energijos“ stebėtojų taryba, kuriai vadovauja meras Andrius Kupčinskas, skyrė 100 tūkst. litų valdybos nariams iš uždirbto 1,8 mln. litų grynojo pelno. Tuo tarpu „Kauno energijos“ atstovai nurodo mažesnę išmokėtą sumą, o meras tokį koalicijos partnerių rūpestį vadina politikavimu.

Kauno tarybos Socialdemokratų frakcijos seniūnas Žydrūnas Garšva mano, kad savivaldybei priklausančios šilimos tiekimo įmonės „Kauno energija“ stebėtojų tarybos sprendimas skirti tantjemas valdybos nariams yra gėdingas.

Sulaužė susitarimą

„Koalicijoje buvo susitarta, kad nereikia skirti jokių tantjemų „Kauno energijos“ valdybai, nes bet kokios panašios išlaidos didina šilumos kainą. Jokių kitų susitarimų nebuvo.

Meras mėgsta girtis, kad „Kauno energijoje“ – pirmoje savivaldybės įmonėje valdyba suformuota ne iš politikų, bet profesionalų ir ji neva neturės jokių interesų. Dabar aiškėja kita tiesa – siaurame ratelyje nuspręsta skirti tantjemas. Aš, nors ir esu stebėtojų tarybos narys, bet tada posėdyje nedalyvavau, nes atostogavau“, – teigė Ž.Garšva.

Pasak jo, stebėtojų tarybos protokole aiškiai užfiksuota tantjemoms skirta suma, kuri sudaro 100 tūkst. litų.

Remiantis oficialiais „Kauno energijos“ duomenimis, valdybos nariams padalyta po 11 714 litų iš 1,8 mln. litų pelno.

Nurodo kitą sumą

„Kauno energijos“ atstovas ryšiams su visuomene Ūdrys Staselka teigia, kad socialdemokratų skelbiama suma nėra tiksli.

„Iš tikrųjų tantjemoms buvo skirta 82 tūkst. litų, tai nurodoma ir oficialiuose dokumentuose. Dalis valdybos narių šių pinigų atsisakė, todėl realiai iš pelno tantjemoms skirta 50 tūkst. litų“, – tvirtino Ū.Staselka.

Jis mano, kad nieko blogo, jei valdybos nariai gauna atlygį už darbą, kai įmonė dirba pelningai. „Tokia atlygio galimybė numatyta akcinių bendrovių įstatyme“, – aiškino Ū.Staselka.

Remiantis oficialiais „Kauno energijos“ duomenimis, valdybos nariams padalyta po 11 714 litų iš 1,8 mln. litų pelno.

Milijoną litų iš gauto pelno Kauno savivaldybė skyrė Kauno krepšinio klubui „Žalgiris“.

Meras nemato nieko blogo

A.Kupčinskas taip pat mano, kad nėra nieko bloga valdybos nariams atlyginti už gerą darbą. „Po įvairių skandalingų sutarčių šilumos ūkyje, nusprendėme suformuoti valdybą, kurioje dirbtų vien profesionalai. Jie tai daro visuomeniniais pagrindais, todėl nieko blogo, kad metų pabaigoje gavo atlygį“, – įsitikinęs meras.

„Dabartinį socialdemokratų rūpestį vadinčiau perdėtu, jame matau daug politikavimo“, – teigė meras.

A.Kupčinskas priminė, kad anksčiau „Kauno energijos“ valdyboje dirbdavo ir turintys pareigas „Kauno energijoje“ žmonės.

„Jų algoms buvo skiriama tikrai daugiau nei dabar tantjemoms. Dabartinį socialdemokratų rūpestį vadinčiau perdėtu“, – teigė meras.

„Kauno energijos“ vadyboje dirba energetikos konsultantas Valdas Lukoševičius (pirmininkas), „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas, Vytauto Didžiojo universiteto prorektorius Juozas Augutis, Kauno savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Saulius Meškauskas, teisininkas Sigitas Groblys, energetikas Vaclovas Miškinis, verslininkas Mindaugas Varža.

Mero duomenimis, tantjemų atsisakė R.Bakas, S.Meškauskas ir V.Miškinis.

Tarp „Kauno energijos“ stebėtojų tarybos narių yra konservatoriai A.Kupčinskas, Gediminas Žukauskas ir Edita Gudišauskienė, socialdemokratė Orinta Leiputė, frakcijos „Jaunoji Lietuva“ atstovas Stanislovas Buškevičius, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnė Aušra Ručienė, Jurbarko meras, Liberalų ir centro sąjungos narys Ričardas Juška, socialdemokratas Ž.Garšva.

informacija
KAUNO ENERGIJA, AB
Vadovas: Rimantas Bakas Darbuotojų sk.: 468 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką