Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžia stato biokuro katilus ir tikisi išsivaduoti iš „Gazprom“ dujų monopolio

„Inkaro“ katilinėje įkasta simbolinė kapsulė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Inkaro“ katilinėje įkasta simbolinė kapsulė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Kaune įkastos simbolinės kapsulės ateities kartoms dviejose statybų aikštelėse. Tikimasi, kad jau šį šildymo sezoną pradės veikti rekonstruotos ir pritaikytos biokuro deginimui Inkaro ir Petrašiūnų katilinės. Inkaro katilinė gamins 20 megavatų šilumos, Petrašiūnų – 30. Abi jos kainuos apie 51 mln. litų, iš jų 12 mln. litų yra ES parama.

Pasak Kauno savivaldybės įmonės „Kauno energija“ valybos pirmininko Valdo Lukoševičiaus, jau šį šildymo sezoną katilinės darys įtaką šilumos kainoms, nes tieks 35 proc. reikalingos šilumos. Kaune šaltuoju metu sunaudojama 200 – 300 megavatų.

„Kitą šildymo sezoną, kai veiks savivaldybės Inkaro, Petrašiūnų ir Šilko katilinės, kartu su esamomis ir panuojamomis pastatyti privačiomis elektrinėmis iš biokuro bus gaunama 70 proc. miestui reikalingos šilumos“, – prognozavo V.Lukoševičius.

Vasaros metu Kaunui užtenka 50 megavatų šilumos, kuri skirta šildyti kauniečiams tiekimą vandenį. „Kai kurios katilinės šią vasarą dėl pagamintos šilumos pertekliaus netgi turėjo stabdyti veiklą. Šiemet visa ši reikalinga energija gauta tik iš biokuro“, – teigė V.Lukoševičius.

Kauno meras Andrius Kupčinskas žadėjo, kad šį sezoną kauniečiams šiluma bus pigesnė nei pernai. „Sunku pasakyti, kokios bus tikslios kainos visą šildymo sezoną, bet jau spalį šiemet šiluma kainuos 20,47 cento už kilovatvalandę (be PVM), kai pernai buvo 25,57 cento (be PVM). Tikiuosi, kad ir kitus mėnesius šiluma kainuos 3 – 5 centus pigiau nei pernai“, – vylėsi A.Kupčinskas.

informacija
KAUNO ENERGIJA, AB
Vadovas: Rimantas Bakas Darbuotojų sk.: 469 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką