Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtadalis latviškos energijos pernai parduota Lietuvai ir Estijai

Elektros stulpai
„Scanpix“ nuotr. / Elektros stulpai
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais „Latvenergo“ grupės grynasis pelnas siekė 42,3 mln. eurų, o pardavimai į kaimynines rinkas – Lietuvą ir Estiją – išaugo trečdaliu.

Kompanijos investicijos infrastruktūros atnaujinimui sudarė 225,5 mln. eurų, 70 proc. jų skirta tinklų rekonstrukcijoms.

Bendrovės pajamos 2013 m. augo 3 proc. ir siekė 1,1 mlrd. eurų, o pelnas prieš mokesčius didėjo 2 proc. ir buvo 2,49 mlrd. eurų. Rodiklių augimą lėmė padidėjusios privalomųjų viešųjų pirkimų pajamos dėl Latvijoje pakitusio VIAP tarifo, nepaisant pardavimus stabdžiusių veiksnių kaip reguliuojamų tarifų Latvijoje pokyčiai ir dėl to patirti praradimai, mažesnis vandens kiekis Dauguvos upėje, išaugusios elektros pirkimo išlaidos bei sumažėjęs suvartojamos elektros kiekis pramonės sektoriuje.

Praėjusiais metais „Latvenergo“ grupė pardavė 7954 GWh elektros energijos mažmeniniams klientams. Nors bendrai parduotos elektros kiekis krito 4 proc. dėl sumažėjusio elektros suvartojimo Latvijos pramonės sektoriuje, pardavimai Lietuvoje ir Estijoje per dukterines kompanijas „Elektrum Lietuva“ ir „Elektrum Eesti“ augo 32 proc., lyginant su 2012 m. – parduota ketvirtadalis visos pagamintos energijos. Kompanijos klientų skaičius šiose šalyse viršija 20 tūkst.

2013 m. „Latvenergo“ grupei priklausančios elektrinės iš viso pagamino 4854 GWh elektros ir 2566 GWh šiluminės energijos. Rygos elektrinių gamybos apimtys augo 548 GWh dėl rudenį pradėtos eksploatuoti rekonstruotos termofikacinės elektrinės TEC-2. Tuo tarpu dėl mažesnio vandens kiekio Dauguvos elektrinėje pagaminta 775 GWh mažiau energijos nei 2012 m. Visgi išaugę gamybos kiekiai šiluminėse elektrinėse neleido kilti elektros kainai rinkoje, net ir esant ribotiems pralaidumams. Privalomai perkamos elektros apimtis iš kitų elektrinių augo 22 proc. ir sudarė 1286 GWh.

Kompanijos bendra investicijų suma praėjusiais metais sudarė 225,5 mln. eurų. 70 proc. investicijų – beveik 160 mln. eurų – skirta tinklų atnaujinimui. 50,9 mln. eurų išleista Kuržemės žiedo projektui.

2013 m. bendrovė taip pat išskaidė skolinimosi šaltinius, pradėjusi platinti obligacijų emisijas. Iš viso išplatinta obligacijų emisijų už 105 mln. eurų. Platintos 50 mln. eurų vertės emisijos 5 metų terminui ir 35 mln. eurų vertės emisijos 7 metų terminui.

informacija
ELEKTRUM LIETUVA, UAB
Vadovas: Martynas Giga Darbuotojų sk.: 20 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką