Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 31, 12:48

Kitų metų elektros kainos prognozės optimizmu netrykšta

Lietuvos energetikos instituto Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos vedėjas Vaclovas Miškinis prognozuoja, kad elektros kaina rinkoje kitais metais sieks 17 centų.
Elektra
Elektra / 123rf nuotr.

„Greičiausiai tikėtino kainų mažėjimo, kuris buvo aptariamas, galime ir nesulaukti. Tikėtina, kad elektros rinkos kaina gali siekti 17-18 centų, bet gal situacija bus palankesnė ir gal tų 17 centų neviršys“, – Žinių radijo laidoje „Žaliavų rinkos pulsas“ sakė V.Miškinis.

2013-uosius V.Miškinis vadina išbandymų metais, nes nors ir buvo tikimasi, kad bendra Baltijos šalių rinka pagerins situaciją elektros rinkoje, tačiau šios viltys neišsipildė.

„Mano versija yra tokia, kad visokie galimi trikdžiai, techniniai, iš dalies ir politiniai, gal ir susitarimai, kurie buvo pasirašyti tarp pagrindinių tiekėjų, turiu galvoje tris Baltijos šalis, nebuvo iki galo apsvarstyti“, – susidariusią padėtį aiškina V.Miškinis.

Siutacija elektros rinkoje, anot V.Miškinio, nėra tokia kritinė, kad reiktų galvoti apie galimybę perkelti  gamybą iš Lietuvos.

„Problemos susiveda į išgyvenimą 214 metais, nes jau 2015 m. viliamės naujų jungčių ir naujų galimybių. Bet kuriuo atveju, pramonės įmonės, kurios daugiau naudoja elektros energijos, turėtų būti pasirengusios keletui scenarijų, tarp jų ir griežto taupymo režimui“, – kalbėjo V.Miškinis.

„Manau, kad tokių drastiškų pokyčių, kuriuos turėjome spalio mėnesį, rinkoje neturėtų būti ateinančiais metais“, – pridūrė pašnekovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką