Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Klaipėdos nafta“ planuoja plėsti SGD infrastruktūrą

„Klaipėdos naftos“ bendrovės teritorijoje
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos naftos“ bendrovės teritorijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

„Klaipėdos nafta“, įgyvendinanti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą, sulaukia rinkos dalyvių susidomėjimo dėl galimybės SGD perkrauti į autodujovežius ir geležinkelio vagonus bei SGD bunkeriavimo. Siekdama nustatyti galimą tokių SGD paslaugų paklausą bei planuodama infrastruktūros plėtrą, bendrovė skelbia viešą rinkos konsultaciją.

Taip siekiama informuoti rinkos dalyvius, kurie ketina naudoti SGD Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse bei Lenkijoje, kad AB „Klaipėdos nafta“ svarsto galimybes plėtoti antžeminę SGD infrastruktūrą – statyti SGD paskirstymo stotį Klaipėdos uoste ir ateityje teikti naujas paslaugas.

Taip pat norima geriau suprasti SGD poreikio atskirose srityse apimtis: naudoti skystas arba išdujintas ir suslėgtas dujas transporte ar kaip alternatyvų energijos šaltinį.

Klaipėdos SGD terminalas jau nuo 2015 m. sausio 1 d. ims teikti SGD išdujinimo ir SGD perkrovos į laivus paslaugas.

Tačiau griežtėjant aplinkosauginiams reikalavimams laivų kurui, laivų savininkai domisi įprastinio laivų kuro alternatyvomis ir SGD, kaip vienos iš kuro rūšių, bunkeriavimo infrastruktūros plėtra Klaipėdos uoste. Tokias paslaugas teikia arba rengiasi teikti vis daugiau SGD terminalų Europoje, pvz., Zeebrugge SGD terminalas Belgijoje, „Enagas“ valdomi SGD terminalai Ispanijoje.

„Tikimės, jog rinkos konsultacijos metu rinkos dalyviai išreikš poreikį ateityje naudotis naujomis AB „Klaipėdos nafta“ paslaugomis ir tai paskatins naujų, inovatyvių SGD technologijų plėtrą Lietuvoje ir visame regione“, – sako Rokas Masiulis, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Bendrovė yra gavusi Europos Sąjungos paramą naujos SGD infrastruktūros vystymo parengiamiesiems darbams atlikti.

Rinkos konsultacija skelbiama bendrovės tinklalapyje www.sgd.lt

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 399 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką