15min be reklamos
2022 12 23, 13:18

Klaipėdos SGD terminale – šilumokaičio tvarkymo darbai

Klaipėdos SGD terminale atliekami šilumokaičio tvarkymo darbai, kuriuos vykdant iki sausio 15 d. rinkai dujos per SGD terminalą bus tiekiamos nominaliu išdujinimo pajėgumu.
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalas
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Įprastai, Lietuvai nuo balandžio mėnesio nutraukus dujų tiekimą iš Rusijos, Klaipėdos SGD terminalas dirba virš nominalaus pajėgumo, siekiant patiekti į rinką maksimalų galimą dujų kiekį. Atsižvelgiant į esamą dujų paklausą Lietuvoje, šiuo metu šalies dujų vartotojų aprūpinimui dujomis SGD terminalo veikla nominaliu pajėgumu įtakos neturės.

Nominalūs pajėgumai – tai realūs techniniai terminalo pajėgumai, skaičiuojami įvertinus SGD terminalo technines charakteristikas, eksploatavimo ir remonto reikalavimus, laivybos sąlygas, SGD krovos ypatumus ir kitus veiksnius. Nominalūs pajėgumai sudaro apie 70 proc. maksimalių SGD terminalo išdujinimo pajėgumų.

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ vertinimu vykstantys Klaipėdos SGD terminalo tvarkymo darbai nesudaro kliūčių aprūpinti dujomis Lietuvos vartotojus iš terminalo. Dabartinis Lietuvos dujų suvartojimas yra ženkliai mažesnis nei prieinamas terminalo pajėgumas. Pastaruoju metu dujų poreikis šalyje yra sumažėjęs dėl trijų priežasčių – palankios oro temperatūros, didžiausios šalyje dujų vartotojos, pramonės įmonės, veiklos susimažinimo, ir iš dujų negaminamos elektros energijos dėl neaukštos elektros kainos rinkoje.

Iki sausio 15 d. gamtinių dujų tiekimą Lietuva užsitikrins iš trijų šaltinių: per Klaipėdos SGD terminalą, Lietuvos-Lenkijos jungtį GIPL ir iš Latvijos Inčukalnio dujų saugyklos.

„Gamtines dujas savo klientams tiekiame iš Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo, esame sukaupę gamtinių dujų atsargų Inčukalnio požeminėje gamtinių dujų saugykloje bei turime galimybę įsigyti ir atsigabenti gamtines dujas iš Lenkijos per Lietuvos-Lenkijos dujų jungtį GIPL. Todėl dėl laikino mažesnio nei planuota Klaipėdos SGD terminalo dujinimo mūsų klientai jokių nepatogumų nepatirs, nes gamtinių dujų tiekimas ir iki šiol užtikrinamas iš alternatyvių šaltinių“, – sako „Ignitis“ dujų didmeninės rinkos departamento vadovė Asta Virbickienė.

SGD terminalo operatorė KN bendradarbiauja su laivo savininke „Hoegh LNG“, atsakinga už terminalo priežiūros ir remonto darbus, siekiant, kad SGD terminalas kuo greičiau galėtų dujinti maksimaliu išdujinimo pajėgumu. Atitinkamai apie tai informuoti SGD terminalo naudotojai ir rinkos dalyviai.

Šilumokaitis – įrenginys, kuris SGD terminalo laive-saugykloje dalyvauja technologiniame šildymo bei aušinimo procese  ir kurio nepertraukiama veikla padeda užtikrinti maksimalų išdujinimo lygį terminale. Maksimalus Klaipėdos SGD terminalo išdujinimo pajėgumas yra apie 428 tūkst. nm3/val., šiuo metu terminalas dujina apie 280 tūkst. nm3/val. pajėgumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką