Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klaipėdos universitetas tiesia ranką geotermijai

Klaipėdos universitetas kviesdamas diskusijai Lietuvos geoterminės energetikos autoritetus siekia iš mirties taško išjudinti uostamiestyje jau penktus metus merdinčios geoterminės jėgainės perspektyvos klausimą. „Neveikiančią jėgainę iš Turto banko perėmęs Klaipėdos miestas turi suprasti, jog tai – unikalus objektas, su kuriuo ir reikia elgtis kaip su unikaliu“,- sako Lietuvos geotermijos asociacijos (LGA) vadovas dr. Feliksas Zinevičius.
„Geoterma“
Geoterma / 15min.lt nuotr.

XI-oji Lietuvos geotermijos asociacijos konferencija „Klaipėda tiesia ranką geotermijai“, birželio 3-iąją vyksianti Klaipėdos universitete, turi tikslą tapti impulsu, kuris galėtų pakreipti jėgainės perspektyvą geotermijos kaip mokslo plėtojimo kryptimi.

„UAB „Geoterma“ – neatsakingo valstybės požiūrio pavyzdys. Tai – vienintelis toks objektas Baltijos šalyse. Jis turėjo būti pavyzdinis atsinaujinančios, žaliosios energetikos, kurią vertina Vakarų Europa ir kuriai plėtoti skiria dideles lėšas, objektas. Geoterminės jėgainės sėkmingai veikia Lenkijoje, Vokietijoje, kitose Europos šalyse, kurioms svarbūs tvarumo, aplinkosaugos klausimai. O mes ją prilyginome eilinei katilinei ir galiausiai 2017-aisiais uždarėme“, – nusivylimo netoliaregiška valstybės pozicija neslepia LGA vadovas.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, kad „Geotermai“ naują galimybę gali suteikti jos misijos susiejimas su mokslu. Turto fondui perdavus jėgainę Klaipėdos miesto savivaldybei, jos administravimo reikalai patikėti Savivaldybės valdomai bendrovei „Klaipėdos energija“.

KU po diskusijų su Savivaldybės administracijos specialistais UAB „Geoterma“ bazėje siūlo kurti Klaipėdos energetikos inovacijų centrą, kurio steigėjais galėtų būti Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, AB „Klaipėdos energija“, KU ir Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė.

„Karas Ukrainoje parodė, kokia skaudi valstybėms gali būti energetinė priklausomybė nuo dujų tiekimo šaltinių. Privalome plėtoti alternatyvių energijos resursų gavybą bei panaudojimą. Pati gamta mums dovanoja šilumos šaltinį, tereikia gebėti tuo pasinaudoti“, – teigia KU vadovas.

Jo teigimu, iš žemės gelmių išgaunama geoterminė energija Vakarų Lietuvos regionui galėtų pasitarnauti ne tik atsinaujinančios energetikos projektų plėtojimo srityje, tai gali būti impulsu balneologijai, inovatyvios akvakultūros projektams.

LGA vadovas dr. Feliksas Zinevičius viliasi, jog dabartiniai geopolitiniai sukrėtimai Europoje padės atgimti ne tik „Geotermai“, bet išjudins ir kitus Lietuvos regionus, kuriuose geologinės sąlygos leistų efektyviai plėtoti geotermiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas