Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 27d. 10:01

Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale

Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.

Po pusmetį trukusios kelionės iš Pietų Korėjos laivas „Independence“ pagaliau prišvartuotas prie specialiai jam statytos SGD terminalo krantinės. Nuo uosto vartų iki Kiaulės Nugaros salos laivą milžiną lydėjo keturi vilkikai. Beveik 11 kilometrų uosto laivybos kanalą „Independence“ įveikė maždaug per valandą.

Šeštadienį ryte  į Lietuvos vandenis įplaukęs laivas-saugykla Klaipėdos uosto link pajudėjo pirmadienio rytą. Dėl saugumo reikalavimų  pro uosto vartus jis įvestas tik gerokai prašvitus. Kiaulės Nugaros salos link jį tempė keturių vilkikų pajėgos.  

VIDEO: Į Klaipėdos uostą įplaukė laivas „Independence“

Tuo metu teko apriboti laivybą kai kuriose Klaipėdos uosto atkarpose. Savo kelyje kliūčių nesutikęs „Independence“ SGD terminalą pasiekė maždaug per valandą. Po įtemptų laivo sutiktuvių lengviau atsikvėpė ne viena uosto tarnyba.

„Klaipėdos uostui ne naujiena priimti tokius didelius laivus. Šią vasarą pas mus svečiavosi dar didesnis – 317 m ilgio kruizinis laineris „„Celebrity Eclipse“. Tai – ilgiausias laivas per visą uosto istoriją. Tačiau tokios specifikos laivų, kaip dujų saugykla, uoste dar nebuvo. Jo grimzlė yra didesnė nei minėto kruizinio laivo, todėl jis yra mažiau manevringesnis. Tad natūralu, kad ir jo sutikimui teko papildomai ruoštis. Savo veiksmus įgula ir uosto locmanai derino iš anksto“, – pasakojo Klaipėdos jūrų uosto kapitonas Adomas Alekna.

Saugiai prišvartuotas laivas-saugykla jau rytoj laukia pirmojo krovinio. Iš Norvegijos atplaukia dujovežis su bandomuoju dujų kroviniu. 

Vos tik laivas-saugykla įplaukė į Lietuvos vandenis  – likus  maždaug 12 jūrmylių iki kranto, jo saugumą į rankas perėmė Viešojo saugumo valdymo tarnybos pareigūnai. Jiems vandenyje ir  sausumoje talkino ir kitos specialiosios tarnybos. Laivo trajektoriją reguliariai po vandeniu stebėjo narai, teritorija žvalgyta ir iš oro.

Saugiai prišvartuotas laivas-saugykla jau rytoj laukia pirmojo krovinio. Iš Norvegijos atplaukia dujovežis su bandomuoju dujų kroviniu.

Jeigu oro sąlygos bus palankios, dujovežis „Golar Seal“, kurios ilgis 280,60 m, o plotis – 43,40 m, turėtų atplaukti antradienį apie vidurdienį. Numatyta, kad jis atgabens apie 107 tūkst. kub. m krovinio.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką