TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurencijos taryba įtaria, kad „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ pažeidė vartotojų interesus

„Vilniaus energijos“ patalpose
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Vilniaus energijos“ patalpose
Šaltinis: 15min
0
A A

Konkurencijos taryba įtaria UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Bionovus“ reikšmingu konkurencijos ribojimu ir vartotojų interesų pažeidimu Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Bionovus“ veiksmų galimai ribojusių konkurenciją biokuro tiekimo rinkoje.

Tarp UAB „Bionovus“ ir UAB „Vilniaus energija“ buvo sudarytas ilgalaikis išimtinio pirkimo susitarimas, pagal kurį UAB „Vilniaus energija“ įsipareigojo šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirkti tik iš UAB „Bionovus“, rašoma Tarybos pranešime.

Abu ūkio subjektai užima reikšmingas rinkos dalis ir, Konkurencijos tarybos ekspertų vertinimu, turi didelę rinkos galią, todėl susitarimas galėjo turėti neigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojams.

Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad UAB „Vilniaus energija“, nepasinaudojo biokuro tiekėjų konkurencija bei galimybe šilumą tiekti galimai mažesnėmis kainomis.

UAB „Vilniaus energija“ centralizuotai aprūpina šiluma apie 80 proc. Vilniaus m. pastatų, kuriuose gyvena apie 90 proc. vilniečių, tarp jų daugiau nei 195 tūkstančius butų Vilniaus mieste, Salininkuose ir Trakų Vokėje, taip pat įmones, organizacijas bei viešojo sektoriaus įstaigas.

Konkurencijos tarybos ekspertų preliminariu vertinimu, UAB „Bionovus“ ir UAB „Vilniaus energija“ susitarimai pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio 1 dalį, reglamentuojančią draudžiamus susitarimus.

Konkurencijos tarybos nuotr./Konkurencijos tarybos tyrimas
Konkurencijos tarybos nuotr./Konkurencijos tarybos tyrimas

 

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 38 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką