2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

L.Linkevičius su naujuoju Baltarusijos ambasadoriumi aptarė Astravo jėgainės saugumą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį su naujuoju Baltarusijos ambasadoriumi Valerijumi Baranovskiu aptarė šioje šalyje statomą Astravo atominės elektrinės saugumo klausimą, žmogaus teisių padėtį.
Baltarusijos ambasadorius Valerijus Baranovskis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius
Baltarusijos ambasadorius Valerijus Boranovskis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius / Užsienio reikalų ministerijos nuotr.

L.Linkevičius pabrėžė būtinybę Baltarusijai bendradarbiauti su tarptautiniais ekspertais ir įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) streso testų rekomendacijas bei pašalinti kitas saugos problemas iki elektrinės paleidimo, teigiama ministerijos pranešime spaudai.

„Branduolinė sauga bei Astravo atominės elektrinės klausimas yra tarp svarbiausių mūsų dvišalės ir Lietuvos tarptautinės dienotvarkės klausimų“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, Baltarusijos ir ES tolimesnių santykių raidai esminę įtaką turės ne tik tarptautinių įsipareigojimų branduolinės saugos srityje vykdymas, bet ir reali pažanga žmogaus teisių srityje.

„Lietuva ir Baltarusija yra kaimynės ir mums svarbūs visi klausimai. Kaip ir iki šiol elgsimės pragmatiškai bei palaikysime tuos projektus ar iniciatyvas, kurios naudingos tiek ES, tiek ir mūsų dvišaliams santykiams“, – teigė L.Linkevičius.

Lietuvos vyriausybė teigia, kad Baltarusijos Astravo atominė elektrinė 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos standartų. Minskas priekaištus atmeta.

Jėgainės pirmąjį bloką planuojama paleisti šių metų pabaigoje, antrąjį – 2020 metais.

L.Linkevičius susitikime su Baltarusijos ambasadoriumi taip pat aptarė galimybes toliau plėtoti šalių bendradarbiavimą ekonomikos, transporto, švietimo, kultūros ir kitose srityse.

„Lietuva suinteresuota, kad daugėtų turistų iš Baltarusijos, būtų supaprastintas vizų režimas tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos“, - sakė ministras.

V.Baranovskis skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė šių metų rugpjūčio 28 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką