Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 13:39

„Latvijas Gaze“ ragina vyriausybę atidėti sprendimą dėl dujų rinkos atvėrimo

Latvijoje esanti Inčiukalnio požeminė gamtinių dujų saugykla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Latvijoje esanti Inčiukalnio požeminė gamtinių dujų saugykla
Latvijos gamtinių dujų įmonė „Latvijas Gaze“ ragina šalies vyriausybę atidėti sprendimą dėl dujų rinkos atvėrimo ir įmonės veiklų atskyrimo, rašoma įmonės laiške premjerei Laimduotai Straujumai.

Šis klausimas įtrauktas į vyriausybės antradienio posėdžio darbotvarkę.

„Latvijas Gaze“ teigia tik antradienį sužinojusi, kad vyriausybė posėdyje ketina svarstyti energetikos įstatymo pakeitimus, kuriuose numatomas įmonės veiklų atskyrimas ir Latvijos dujų rinkos atvėrimas 2017 metais.

Įmonė prašo atidėti pakeitimų svarstymą ir pakviesti „Latvijas Gaze“ atstovus į vyriausybės posėdį pakeitimams aptarti.

„Nors „Latvijas Gaze“ atstovai ir akcininkai dalyvavo įvairių institucijų susitikimuose ir reiškė prieštaravimus, į kuriuos nebuvo atsižvelgta, jie nebuvo pakviesti į vyriausybės posėdį šiam klausimui aptarti. Ekonomikos ministerija naujausius pakeitimus įmonei atsiuntė pirmadienį po pietų“, – rašoma „Latvijas Gaze“ laiške.

Pasak „Latvijas Gaze“, ji yra vienintelė įmonė, veikianti gamtinių dujų perdavimo, saugojimo, skirstymo ir pardavimo srityse, todėl įstatymo pakeitimai daro tiesioginį poveikį įmonės ir jos akcininkų interesams.

Įmonė prašo atidėti pakeitimų svarstymą ir pakviesti „Latvijas Gaze“ atstovus į vyriausybės posėdį pakeitimams aptarti.

Šių metų kovo pradžioje Latvijos vyriausybė priėmė principinį sprendimą 2016 metais pradėti „Latvijas Gaze“ veiklų atskyrimą, kurį užbaigus dujų skirstymo ir pardavimo veikla bus atskirta nuo perdavimo ir saugojimo veiklos.

Pagal ES reikalavimus vyriausybė ketina liberalizuoti Latvijos dujų rinką. Be kita ko, kitąmet numatoma įsteigti įmonę, kuri perims dujų perdavimo ir saugojimo veiklą, o 2017 metų balandžio 3 dieną, kai „Latvijas Gaze“ neteks monopolio šalies dujų rinkoje, atskirti ir nuosavybę minėtose veiklos srityse.

Pagrindiniai „Latvijas Gaze“ savininkai yra Vokietijos „E.ON Ruhrgas International“, Rusijos „Gazprom“, taip pat „Itera Latvija“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką