Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 04, 12:56

Latvijoje vėl svarstomas galimas degalų akcizų mažinimas

Latvijos ekonomikos ministerija pakartotinai ragina valdančiąją koaliciją mažinti degalų akcizus iki Europos Sąjungoje galiojančio minimalaus lygio, ir tokį žingsnį laiko būtinu.
Degalai
Degalai / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Latvija Degalai

„Dar kovo mėnesį, įvykus pirmajam degalų kainų šuoliui, siūlėme sumažinti akcizą iki ES nustatyto minimalaus tarifo. Dabar šį klausimą diskusijai pateikėme dar kartą ir jį aptarsime, kad išgirstume argumentus tų koalicijos partnerių, kurie nemano, kad šis žingsnis yra toks svarbus“, – sakė ministrė Ilzė Indriksonė.

Jos žodžiais, tai padaryti būtina, nes degalų kainų augimas turi neigiamos įtakos ne tik namų ūkiams, bet ir įmonių konkurencingumui.

„Dauguma ES valstybių narių laikinai jau sumažino degalų akcizus. Yra ir kitokių priemonių, tačiau, mano nuomone, akcizų sumažinimo poveikis būtų sparčiausias ir neturės ilgalaikių pasekmių, nes vėliau jų tarifus vėl būtų galima padidinti“, – sakė ministrė.

„Argumentas, kad tai nesumažins galutinių kainų, yra nepagrįstas. Kiekviena priemonė, kuri didina mūsų konkurencingumą, yra naudinga, nes mūsų įmonės konkuruoja toje pačioje rinkoje kaip ir kitų Europos šalių“, – pridūrė I.Indriksonė.

Latvijoje nuo šio mėnesio pusmečiui atšauktas reikalavimas į degalus maišyti biologinius priedus.

Tuo tarpu didžiausia šalyje degalų mažmenininkė „Neste Latvija“ praėjusią savaitę pareiškė, jog to daryti neketina, nes technologiškai toks laikinas pokytis pernelyg brangus, atsižvelgiant į menką poveikį galutinėms degalų kainoms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką