Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Latvijos ekonomikos ministrė: po referendumo Lietuvoje atominės projektas neįmanomas

Kaip Lietuva ketina statyti atominę elektrinę, žinodama neigiamą piliečių nuomonę, klausia Latvijos ekonomikos ministrė Dana Reizniecė-Uozuola.
Visagino atominė elektrinė
Visagino atominė elektrinė / VAE vizualizacija
Temos: 1 „Latvenergo“

„Kaskart gavusi klausimą apie Latvijos poziciją dėl bendrų Baltijos šalių investicijų į Visagino atominės elektrinės projektą ir galimą Latvijos dalyvavimą, pagalvoju, kad norėčiau aiškiai paklausti Lietuvos politikų: kaip jūs žadate dėl šio projekto susitarti su Lietuvos piliečiais, kurie 2012 metais pasisakė neigiamai“, – „Verslo žinioms“ sakė Latvijos ministrė.

Ji tvirtino neįsivaizduojanti, kad toks projektas galėtų būti įgyvendinamas Latvijoje, „turint per referendumą gautą neigiamą piliečių nuomonę“.

Ministrė taip pat sakė, kad ne mažiau svarbi yra ir kita aplinkybė – tai ekonominis projekto patrauklumas: „Mes rėmėme šį projektą ir siuntėme signalus, kad mūsų bendrovė „Latvenergo“ yra pasirengusi dalyvauti, jeigu projektas bus ekonomiškai pagrįstas, tačiau kol kas, kaip suprantu, jis nėra pakankamai patrauklus šiuo požiūriu“.  

Lietuva 2011 metų vasarą parinko „Hitachi“ strateginiu investuotoju į naują atominę elektrinę, bet po metų surengtame patariamajame referendume projektas nesulaukė paramos.

Patariamajame referendume „ne“ naujos AE statybai pasakė 62,68 proc. balsavusių Lietuvos rinkėjų. Iš viso referendume dalyvavo 52,58 proc. balso teisę turinčių Lietuvos piliečių. Dabartinė Vyriausybė dėl projekto galutinio sprendimo iki šiol nepriėmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius