Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 28d. 11:36

Lenkai planuoja naudotis SGD paskirstymo stoties galimybėmis

Klaipėdos uostas oficialiai perdavė SGD krantinės valdymą bendrovei "Klaipėdos nafta"
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos uostas oficialiai perdavė SGD krantinės valdymą bendrovei "Klaipėdos nafta"

AB „Klaipėdos nafta“ ir Lenkijos energetikos bendrovė DUON užmezgė bendradarbiavimą plėtojant suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) veiklas Baltijos regione. Lenkai planuoja naudotis „Klaipėdos nafta“ teritorijoje atsirasiančios SGD paskirstymo stoties privalumais, pranešė bendrovė.

Viena iš pirmaujančių Lenkijos gamtinių dujų ir elektros tiekėjų bei didžiausia SGD tiekimo kompanija DUON ir „Klaipėdos nafta“ pasirašė susitarimą dėl SGD perkrovos per antžeminę SGD paskirstymo stotį, kuri bus pradėta statyti „Klaipėdos nafta“ teritorijoje jau šiemet, o veiklą pradės 2017 m. pradžioje.

„Klaipėdos SGD paskirstymo stotis geografiškai yra patraukli aprūpinant SGD Šiaurės rytų Lenkijos pramonės objektus. Tai, jog viena stipriausių Lenkijos energetikos kompanijų tampa mūsų partnere yra įrodymas, jog „Klaipėdos nafta“ pasirinko tinkamą plėtros strategiją, atsižvelgdama į regiono poreikius“, – sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

SGD šiam Lenkijos regionui bus tiekiamos autodujovežiais.

Tai jau antrasis „Klaipedos nafta“ susitarimas su potencialiu SGD paskirstymo stoties naudotoju. Pirmoji įmonė, su kuria „Klaipėdos nafta“ pasirašė analogišką susitarimą, yra Estijos „JetGas“.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką