Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Lenkijos antimonopolinės žinybos sprendimą Rusija vadina politiškai motyvuotu

Rusijos užsienio reikalų ministerija politiškai motyvuotu pavadino Lenkijos antimonopolinės žinybos UOKiK prieštaravimą paraiškai leisti steigti konsorciumą „Nord Stream 2“, kuris planuoja įgyvendinti Rusijos koncerno „Gazprom“ inicijuotą Baltijos jūrą kertančio dujotiekio plėtros projektą.
Nord Stream
Nord Stream / Scanpix / Postimees.ee

„Kalbant apie Lenkijos reguliatoriaus sprendimą, tai, žinoma, jis yra politiškai motyvuotas ir skirtas išoriniam vartojimui. Tai ne tas sprendimas, kuris yra paremtas ekonominiu pagrindimu, ir jie tai puikiai žino“, – trečiadienį naujienų agentūrai „Interfax“ duotame interviu sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Bendraeuropinio bendradarbiavimo departamento direktorius Andrejus Kelinas.

Kaip skelbia atitinkamas Lenkijos įstatymas, suinteresuotos šalys gali per 14 dienų nuo tokio sprendimo paskelbimo pateikti savo nuomonę apie jį bei paprašyti papildomai 14-os dienų komentarų pateikimui.

Paraišką dėl bendros įmonės „Nord Stream 2“ steigimo Lenkijos antimonopolinei žinybai praėjusių metų pabaigoje pateikė šešios bendrovės – „Gazprom“ drauge Vokietijos „Basf“ ir E.ON, Prancūzijos „Engie“, Austrijos OMV, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos „Shell“ įmonėmis.

Paraišką dėl bendros įmonės „Nord Stream 2“ steigimo Lenkijos antimonopolinei žinybai praėjusių metų pabaigoje pateikė šešios bendrovės.

Vasarį Lenkijos žinyba pratęsė šio sandorio galimo poveikio rinkai išsamų tyrimą ir paprašė šalies dujų rinkos dalyvių nuomonės – magistralinių dujotiekių operatoriaus „Gaz-System“, Ščecino ir Svinoustjės uostų direkcijų, bendrovių „EuRoPol Gaz“, „Polski LNG“, PGNiG ir dar daugiau kaip 20-ies dujų importuotojų, taip pat energetikos rinkos priežiūros žinybos.

Išanalizavusi surinktą informaciją antimonopolinė žinyba pareiškė prieštaraujanti planuojamam ūkinės veiklos sutelkimui.

„Nustatyta, jog sandoris gali riboti konkurenciją. Šiuo metu “Gazprom„ užima dominuojančią padėtį dujų tiekimo Lenkijai rinkoje, o planuojamas sandoris gali ją sustiprinti. Tokiais atvejais, kai yra svarių prielaidų manyti, jog koncentracija gali iš esmės apriboti konkurenciją, skelbiamas prieštaravimas planuojamam sandoriui. Prieštaravimo pareiškime pateikiami nepritarimo argumentai, tačiau jis nereiškia aiškinimosi baigties“, – teigiama Lenkijos antimonopolinės žinybos pranešime.

Bendrame konsorciumo dalyvių pareiškime sakoma, kad šiuo metu rengiamas bendras atsakymas į šį pareiškimą. Lenkijos antimonopolinės žinybos sprendimas negali būti priimtas iki įstatymu numatyto termino parengti atsakymą į pareiškimą dėl prieštaravimo.

„Pati Lenkijos žinyba pažymėjo, kad sprendimas neapsprendžia nagrinėjimo rezultato. Tai gerokai sudėtingesnis reikalas, į kurį bus įtraukta daug veiksnių“, – sakė A. Kelinas.

„Sprendimas, kaip mes tikimės, turi, pirmiausia, būti pragmatiškas ir ekonominis. Todėl mes labai tikimės, kad kai Europos Komisija tikrai ims nagrinėti šį reikalą, jos pozicija bus pamatuota, o ne padiktuota politinių faktorių“, – sakė rusų diplomatas.

10 mlrd. eurų preliminariai vertinimą „Nord Stream 2“ projektą planuojama pradėti įgyvendinti 2018 metų balandį. Numatoma iki 2019 metų pabaigos nutiesti dvi papildomas dujotiekio gijas, kurios jo metinį pralaidumą padidintų dukart iki 110 mlrd. kubų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius