Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 9d. 10:02

Liepą Klaipėdos SGD terminalas užtikrino visą šalies dujų poreikį

Klaipeda, SGD terminalas
KN media nuotr. / Klaipeda, SGD terminalas

Liepos mėnesį Klaipėdos SGD terminalas užtikrino gamtinių dujų tiekimą Lietuvos ir kaimyninių šalių naudotojams, kai dėl Baltarusijoje tris savaites vykusių dujotiekio remonto darbų dujos iš kaimyninės šalies nebuvo tiekiamos.

SGD terminale liepą buvo išdujinta beveik 2,2 TWh dujų – 2,7 karto daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus. SGD terminalas produktyvumu pasižymėjo ir krovos srityje – liepos mėnesį priimti 3 didieji dujovežiai, kurie atgabeno apie 411 tūkst. kub. m SGD bei 4 mažieji dujovežiai, kurie atgabeno apie 38 tūkst. kub. m SGD. Liepą taip pat įvykdytos dvi SGD perkrovos operacijos, kurių apimtis siekė apie 7,4 tūkst. kub. m.

Kaip ir ankstesniais mėnesiais, dujomis buvo aprūpinti ne tik Lietuvos vartotojai, tačiau ir kitos Baltijos šalys, kadangi terminale per liepą išdujinta 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudojama Lietuvoje. Didžioji dalis dujų – 91 proc. – į Klaipėdos SGD terminalą buvo atgabentos iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

SGD terminale liepą buvo išdujinta beveik 2,2 TWh dujų – 2,7 karto daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

„Tarptautinėse rinkose išliekanti palanki situacija augina Klaipėdos SGD terminalo paslaugų paklausą. Patikimai, intensyviai ir efektyviai veikiantis terminalas liepą ne tik užtikrino Lietuvos energetinį saugumą, bet ir didino potencialių terminalo naudotojų susidomėjimą galimomis naujomis verslo galimybėmis. Gerus rodiklius tikimės išlaikyti iki šių metų pabaigos – terminalo naudotojai aktyviai rezervuoja terminalo pajėgumus ir kitiems dujų metams – jau patvirtinti didžiųjų dujovežių atvykimai visais žiemos mėnesiais“, – sakė KN Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

Rugpjūčio mėnesį SGD terminale planuojama priimti 1 didįjį ir 3 mažuosius dujovežius, taip pat planuojamos 2 SGD perkrovos operacijos.

Taip pat numatoma, kad rugpjūčio pabaigoje į Klaipėdą jau 6-ąjį kartą atvyks didžiausias pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“, kurio 10 proc. frachtavimo sutartyje KN turėtų akcijų nuo rugsėjo 30 d. pagal balandžio pradžioje priimtą susitarimą bus perduota Vokietijos bendrovei „Nauticor“. Panašiu metu vyks ir 100-oji laivas-laivas tipo SGD perkrovos operacija Klaipėdos SGD terminale.

2019 m. pirmąjį pusmetį KN SGD išdujinimas ir perkrova Klaipėdos SGD terminale siekė 6,4 mln. MWh (2018 m. liepos-gruodžio mėn. 4,7 mln. MWh, 2018 m. pirmąjį pusmetį 4,5 mln. MWh).

Klaipėdos SGD terminale teikiamomis išdujinimo paslaugomis naudojasi UAB „Lietuvos energijos tiekimas“, AB „Achema“, nuo gegužės mėn. – UAB „Imlitex“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką