15min be reklamos
2022 01 05, 13:37 Atnaujinta 2022 01 05, 17:47

Lietuva ir Latvija ketina keistis pagalba aprūpinant vartotojus dujomis

Lietuva ir Latvija ateityje ketina teikti viena kitai pagalbą aprūpinant vartotojus dujomis, jei jų tiekimas nutrūktų ar kitaip sutriktų.
Kylančios dujų kainos
Kylančios dujų kainos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šalys šiemet planuoja pasirašyti susitarimą dėl dujų tiekimo saugumą užtikrinančių solidarumo priemonių, BNS pranešė Energetikos ministerija. Susitarimą iš Lietuvos pusės turėtų pasirašyti energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Susitarimo esmė – savitarpio pagalba buitiniams Lietuvos ir Latvijos dujų vartotojams, kuomet nutrūksta ar susiduriama su reikšmingais dujų tiekimo sutrikimais“, – BNS aiškino energetikos ministro atstovė Vita Ramanauskaitė.

„Tai vienas iš pirmųjų tokių susitarimų Europoje“, – pridūrė ji.

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ atstovė Laura Šebekienė teigia, kad tokios pagalbos tikimybė Baltijos šalyse ypač maža.

„Turimų alternatyvių šaltinių pakanka užtikrinti pažeidžiamų vartotojų poreikius, net ir praradus vieną iš šaltinių“ – BNS teigė ji.

Tarp tokių šaltinių yra Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Latvijos Inčukalnio dujų saugykla, vamzdynais tiekiamos Rusijos „Gazprom“ dujos, taip pat šiemet pradėsianti veikti dujų jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos (GIPL).

2017 metų Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos reglamente dėl dujų tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių numatytas įpareigojimas valstybėms narėms sutarti dėl būtinų techninių, teisinių ir finansinių priemonių, siekiant užtikrinti dujų tiekimą buitiniams vartotojams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką