Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 09 26, 08:43

Lietuvoje vizitą pradeda ACER vadovas

Pirmadienį į Lietuvą atvyksta Europos Sąjungos (ES) Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūros (ACER), kuri dalyvauja integruojant ES vidaus elektros ir gamtinių dujų rinką, vadovas Christianas Zinglersenas.
Elektros kainos
Elektros kainos / 123RF.com nuotr.

Agentūra praėjusią savaitę BNS patvirtino, kad Ch.Zinglersenas Lietuvoje viešės rugsėjo 26–27 dienomis ir susitiks su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) atstovais.

VERT pranešė, kad ACER vadovas susitiks su Prezidentūros, Energetikos ministerijos, bendrovės „Klaipėdos nafta“ atstovais, lankysis Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminale.

Vėliau Ch.Zinglersenas vyks į kitas Baltijos šalis, kur tęs diskusijas apie energetikos rinkos situaciją Baltijos regione, tiekimo saugumą, energetikos kainų valdymo priemones bei tolesnį ACER bendradarbiavimą su Lietuvos, Latvijos, Estijos energetikos reguliuotojais.

ACER Bendrijos mastu tvirtina elektros biržų, tarp jų ir „Nord Pool“, kainų apskaičiavimo algoritmą. Būtent jis lemia itin aukštas elektros kainas Lietuvoje, kur didelė dalis elektros gaminama iš dujų.

Lietuva ir kitos Baltijos šalys kitas ES bando įtikinti įvesti dujų kainų lubas arba pakeisti elektros biržos kainų skaičiavimo algoritmą ir taip sumažinti rekordines kainas vartotojams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką