Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas stabdo „Lietuvos dujų“ ir „Gazpromo“ bylą

Gazprom
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Gazprom
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjęs ginčą dėl AB „Lietuvos dujos“ veiklos tyrimo ir galimo bendrovės valdymo organų veikimo bendrovės „Gazprom“ naudai ir interesams, sustabdė kasacinę bylą iki bus išspręstas klausimas dėl Švedijos Karalystės Stokholmo prekybos rūmų Arbitražo instituto sprendimo pripažinimo ir leidimo vykdyti.

Arbitražo instituto sprendimas dėl AB „Lietuvos dujos“ veiklos tyrimo Lietuvoje nėra pripažintas, jo pripažinimo klausimas sprendžiamas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme, kuris 2013 m. spalio 10 d. nutartimi kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą su prašymu  priimti prejudicinį sprendimą.

Bylą nagrinėjusi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija lapkričio 20 d. paskelbtoje nutartyje pabrėžė, kad užsienio arbitražo teismo sprendimo pripažinimas Lietuvoje reiškia tai, kad tokio sprendimo teisiniai padariniai išplečiami į Lietuvos Respublikos teritoriją. Kol užsienio arbitražo teismo sprendimas nėra pripažintas Lietuvoje, tol jis nesukelia teisinių padarinių ir neprivalo būti vykdomas Lietuvos Respublikos teritorijoje.

„Kadangi nagrinėjamoje byloje sprendžiama dėl juridinio asmens veiklos tyrimo pradžios teisėtumo, o šis teisėtumas iš dalies priklauso nuo Arbitražo instituto sprendimo pripažinimo, nagrinėjama byla sustabdoma esant privalomajam jos sustabdymo pagrindui – kai negalima nagrinėti tos bylos, kol bus išspręsta kita byla, nagrinėjama civiline tvarka“, – konstatavo Teismas.

AB „Lietuvos dujos“ akcininkų sutartyje įtvirtinta arbitražinė išlyga, kad bet kokie su šia sutartimi ar su pažeidimu, galiojimu, įsigaliojimu ar nutraukimu susiję ginčai, nesutarimai ar prieštaravimai galutinai sprendžiami arbitraže pagal Stokholmo prekybos rūmų Arbitražo instituto taisykles.

Šis institutas savo sprendime konstatavo, kad Energetikos ministerijos (veikiančios Lietuvos Respublikos vardu) inicijuotas teisminis ieškinio dėl bendrovės veiklos patikrinimo nagrinėjimas iš dalies pažeidė akcininkų sutarties arbitražo susitarimą, rašoma LAT atstovės ryšiams su visuomene Živilės Jokimaitės-Dolgich trečiadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką