Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos elektrinė“ išardys du senus blokus, nes jų neapsimoka naudoti

LIetuvos elektrinės 9-ojo bloko statyba
„Lietuvos energijos“ nuotr. / „Lietuvos elektrinė“ Elektrėnuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsižvelgdama į situaciją rinkoje ir įgyvendinamą bendrovės veiklos strategiją „Lietuvos energijos gamybos“ valdyba priėmė sprendimą nutraukti rezervinės elektrinės Elektrėnuose 1 ir 2 blokų eksploatavimą. Planuojama, kad 2015 metų sausį bus pradėtas demontuoti 1 blokas, o balandžio mėnesį – 2 blokas.

Demontuoti senus ir neefektyvius 1962-1965 metais statytus rezervinės elektrinės 150 MW galios blokus nuspręsta atsižvelgiant į didelę gamtinių dujų kainą, žemą blokų naudingo veikimo koeficientą, didelius palaikymo kaštus bei naujų šilumos gamybos iš biokuro pajėgumų Elektrėnuose atsiradimą.

Blokais pagamintos elektros energijos kaina yra nekonkurencinga rinkoje, tad jų atsisakymas padės mažinti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) poreikį, o kartu ir galutinį elektros energijos tarifą vartotojams.

1 ir 2 blokų būklė, lyginant su kitais rezervinės elektrinės blokais, yra blogiausia. Per pastaruosius penkerius metus šiems įrenginiams nebuvo atliktos reikšmingos investicijos. Pagrindinė jų funkcija buvo šilumos gamyba Elektrėnų miesto gyventojams bei pramonei šaltuoju metų laiku, kuri, atsiradus naujiems šilumos gamybos pajėgumams, praras savo prasmę.

Specialistų atlikti tyrimai rodo, kad senųjų Elektrėnų komplekso blokų eksploatacijos nutraukimas ateityje neturės esminės įtakos energetiniam saugumui.

„Senų rezervinės elektrinės blokų eksploatacijos nutraukimas – nuosekli mūsų bendrovės veiklos strategijos tąsa. Bendrovės tikslas – veikti efektyviai ir maksimaliai sumažinti priklausomybę nuo skiriamų subsidijų. Neatsitiktinai prieš kelerius metus pradėjome naujų šilumos gamybos pajėgumų Elektrėnuose statybas. Šilumos gamyba naujoje biokuro katilinėje senuosius neefektyvius blokus pakeis jau šio šildymo sezono metu“, – kalbėjo „Lietuvos energijos gamybos“ generalinis direktorius Juozas Bartlingas.

Nepaisant to, kad senuosius blokus aptarnaujančio personalo poreikis mažėja, visi darbuotojai lieka įmonėje. Įvedus į eksploataciją naujus šilumos gamybos pajėgumus, dalis darbuotojų prisijungs prie juos aptarnaujančio personalo. Kitiems bendrovės darbuotojams bus pasiūlyta organizuoti ir vykdyti 1 ir 2 blokų demontavimo darbus.

Specialistų atlikti tyrimai rodo, kad senųjų Elektrėnų komplekso blokų eksploatacijos nutraukimas ateityje neturės esminės įtakos energetiniam saugumui. „Lietuvos energijos gamybos“ sprendimui demontuoti blokus neprieštaravo ir stabilų elektros energetikos sistemos darbą palaikantis perdavimo operatorius „Litgrid“, taip pat kitos energetikos politiką įgyvendinančios institucijos.

Numatoma, kad 1 ir 2 blokų demontavimo darbai truks apie dvejus metus. Tikimasi, kad pritaikius 3 ir 4 blokų demontavimo metu įgytą patirtį, darbai vyks sklandžiai ir efektyviai.

informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 401 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 401 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką