Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 7d. 15:36 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 8d. 12:12

„Lietuvos energija“: pirmą kartą per pusmetį sumažėjo elektros kaina biržoje

Lazdynų baseinas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Lempos

Spalio mėnesį – pirmą kartą per pastarąjį pusmetį – elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje sumažėjo, trečiadienį pranešė valstybes valdoma „Lietuvos energija“.

Bendrovės duomenimis, elektros kaina, palyginti su rugsėju, krito 6 proc. iki 55,68 Eur/MWh.

„Kainos mažėjimą paskatino vėl pradėjusi veikti „NordBalt“ elektros jungtis su Švedija, kurios remontas baigtas 2 savaitėmis anksčiau nei planuota. Bendras energijos kainų lygis krito visame Baltijos ir Skandinavijos regione – tai lėmė didesnė elektros gamyba jėgainėse“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Vidutinė elektros kaina, kaip nurodo „Lietuvos energija“, Lietuvoje iki spalio augo 6 mėnesius iš eilės – nuo šių metų balandžio iki rugsėjo. Per šį laikotarpį ji iš viso pabrango 47 proc.

„16 dienų anksčiau nei planuota baigtas „NordBalt“ jungties remontas vėl atvėrė galimybę importuoti tradiciškai pigesnę elektrą iš Švedijos ir kitų Skandinavijos rinkų. Šiame regione elektra pigo dėl padidėjusios pasiūlos: trečdaliu (35 proc.) daugiau jos pagaminta atominėse jėgainėse, 15 proc. daugiau energijos sugeneruota ir hidroelektrinėse“, – „Energijos tiekimo“ generalinis direktorius komentuoja Ainis Kavaliauskas.

Spalį sumažėjusi kaina Lietuvoje buvo beveik tokia pati kaip kaimyninėje Latvijoje (55,04 Eur/MWh) ir 7 proc. mažesnė nei Lenkijoje (59,3 Eur/MWh).

Mažiausia elektros kaina regione praėjusį mėnesį fiksuota Suomijoje – 46,35 Eur/MWh., beveik tokia pati ji buvo ir gretimoje Estijoje.

Anot A.Kavaliausko, tikimasi, kad lapkritį elektros kaina išliks stabili arba mažės.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos energija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos energija

„Tiesa, neigiamą įtaką jai gali daryti suplanuoti remonto darbai elektros jėgainėse Lietuvoje ir kitose regiono šalyse.

Vidaus rinkoje elektros gamybą mažins lapkričio mėn. numatyti remonto darbai Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Jėgainių remontas taip pat vyks Latvijoje ir Švedijoje – pastarojoje dėl to beveik visą lapkritį neveiks atominės elektrinės Ringhals vienas iš blokų“, – pažymima pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką