Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 6d. 14:29

„Lietuvos energijos tiekimas“ pardavė dujų trims Latvijos įmonėms

Lietuvos energija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos energija

Vienai didžiausių Baltijos šalyse energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti dujų ir elektros tiekėja „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) pasirašė tris naujas gamtinių dujų tiekimo sutartis su Latvijos tiekėjais. Pagal šias sutartis įmonė jiems tieks dujas visą gegužės mėnesį.

„Lietuvos energijos tiekimas“ latvių įmonės „Rigas siltums“ organizuotame viešajame pirkime pasiūlė geriausią dujų kainą ir laimėjo konkursą, pagal kurį šiai bendrovei tieks dujas visą gegužės mėnesį. Tai antras kartas šiemet, kai „Lietuvos energijos tiekimas“ laimėjo Rygos centralizuoto šilumos tiekimo įmonės konkursą – „Rigas siltums“ dujas iš LET pirko ir kovo mėnesį.

„Lietuvos energijos tiekimas“ gegužę naujai sudarytomis sutartimis dujomis aprūpins dar dvi dideles latvių bendroves – dėl konfidencialumo sutarčių šių pirkėjų pavadinimai neatskleidžiami.

„Šios pardavimo sutartys dar kartą patvirtina, kad esame konkurencingi regione net ir šiltuoju metų laikotarpiu, kai dujų poreikis sumažėja, o paklausa išauga. Diversifikuoti dujų tiekimo šaltiniai ir efektyvus jų panaudojimas yra esminė sąlyga, lemianti „Lietuvos energijos tiekimo“ konkurencingumą. Veikdami ir konkuruodami globalioje SGD rinkoje, nuolat ją stebime ir sugebame pastebėti bei pasinaudoti pasitaikančiomis galimybėmis. Tai leidžia būti lankstiems ir pasiūlyti pirkėjams geriausią kainą net ir labai aštrios konkurencijos sąlygomis“, – teigia „Lietuvos energijos tiekimo“ generalinis direktorius Darius Montvila.

Gamtinių dujų rinkai integruojantis ir aprūpinimo procesams sudėtingėjant, diversifikuotų šaltinių kriterijus tampa vis svarbesnis klientams, renkantis gamtinių dujų tiekėją.

„Lietuvos energijos tiekimas“ yra vienintelė bendrovė regione, užsitikrinusi dujų tiekimą iš trijų skirtingų šaltinių. Įmonė turi ilgalaikio SGD tiekimo sutartį su Norvegijos „Equinor“, taip pat dujas perka trumpalaikių SGD sandorių rinkoje, be to, įsigyja vamzdynais tiekiamas dujas ir naudojasi Latvijos Inčukalnio požemine dujų saugykla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką