Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija: prieštaraujame VIAP už elektrą didinimui 35 mln. Lt

Elektros lemputės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Elektros lemputės
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) pranešė prieštaraujanti antradienį Energetikos ministerijos Vyriausybei pristatytiems planams pakeisti Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą. Pakeitimuose numatyta prievolė supirkti iš biokuro gaminamą elektros energiją, net jei jos galia ir viršija valstybės anksčiau nustatytą per supirkimo tarifus remtiną ribą – 105 MW instaliuotos galios.

„Energetikos ministerijos iniciatyva didinti VIAP išlaidas, o tuo pačiu ir branginti elektrą tiesiogiai kertasi su anksčiau Vyriausybės skelbtais planais šias išlaidas ir elektros kainas mažinti. Apmaudu, kad brangstanti elektra darytų neigiamą poveikį ir šilumos kainoms “, – sakė LŠTA prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Anot jo, papildomai supirkti numatytą elektrą vartotojams kainuotų daugiau nei 35 mln. Lt per metus, o per skatinamąjį laikotarpį – ateinančius 12 metų – viršytų 420 mln. Lt. Didžioji šių lėšų dalis atitektų su žinomais verslininkais siejamoms įmonėms: UAB „SSPC-Taika“, UAB „SSPC-Vilnius“, UAB „GECO-Taika“, UAB „Foksita“, UAB „Eurovistos servisas“.

„Sunku suprasti, kodėl VIAP lėšomis ne konkurso tvarka nuspręsta remti privačių įmonių veiklą. Esame įsitikinę, kad tokie pasiūlymai yra neskaidrūs ir neturėtų būti priimti“, – teigė V. Stasiūnas.

Privačių gamintojų gaminama elektros energija būtų superkama už 33,5 ct/kWh be PVM. Biržoje šiuo metu ji kainuoja apie 15 ct/kWh be PVM.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką