Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 3d. 17:42

Seimo nariui Linui Balsiui atrodo, kad sprendimas skelbti skalūnų dujų ir naftos konkurso nugalėtoją prieštarauja demokratijai

Linas Balsys
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Linas Balsys

Šiandien įvykusį valdančiosios koalicijos susirinkimą, kuriame nutarta JAV kompaniją „Chevron“ paskelbti skalūnų dujų ir naftos žvalgybos bei gavybos konkurso nugalėtoja, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys laiko demokratijos principų ir viešosios nuomonės ignoravimu.

„Demokratinėje valstybėje Vyriausybės vadovas negali kalbėti, jog bendruomenės prarado savo šansą derėtis dėl „Chevron“ paskelbimo konkurso nugalėtoja. Skalūnų žvalgyba ir gavyba, paskelbus JAV kompaniją konkurso nugalėtoja ir jai pradėjus darbus, jie bus vykdomi Žemaitijos gyventojų žemėse, todėl pirmiausia turėtų būti atsižvelgiama į visuomenės interesą. Prezidentė, Seimo ir vyriausybės nariai, proteguojantys „Chevron“, tikriausiai pamiršo, jog jie buvo išrinkti atstovauti Lietuvos piliečių, o ne naftos ir dujų korporacijų interesus“, – sakė L.Balsys.

Beveik 300 Žemaitijos bendruomenių yra pareiškusios savo nepritarimą skalūninių angliavandenilių žvalgybai ir gavybai dėl technologijos, paliekančios žemės gelmėse didelius kiekius nuodingų chemikalų, keliamo pavojaus geriamo vandens ištekliams, žemdirbystei ir gyvulininkystei jų regione.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką