Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

„Litgas“ dujų kaina sumažinta 7 proc.

Šių metų ketvirtąjį ketvirtį dujų prekybos bendrovė „Litgas“ energijos gamintojams dujas pardavinės pigiau. Kainų komisija ketvirtadienį nustatė 7 proc. mažesnę vidutinę dujų rinkos kainą, už kurią dujas pardavinėja „Litgas“.
Gamtinės dujos
Gamtinės dujos / 123rf.com nuotr.

Komisija pranešė, kad nuo spalio 1 dienos reguliuojami energijos gamintojai suskystintas gamtines dujas iš terminalo pirks už 17,42 euro už megavatvalandę, kai šiuo metu taikoma kaina siekia 18,74 euro.

„Pagrindinė prognozuojamos gamtinių dujų rinkos kainos mažėjimo priežastis – prognozuojama mažesnė gamtinių dujų importo kaina. Remiantis gamtinių dujų tiekimo įmonių sudarytomis gamtinių dujų pirkimo-pardavimo sutartimis, apskaičiuota prognozuojama gamtinių dujų importo kaina 2017 metų ketvirtą ketvirtį – 16,26 euro už MWh“, – teigiama pranešime.

Pagal terminalo pajėgumų modelį, „Litgas“ dujas rinkos dalyviams parduoda už vidutinę rinkos kainą, o skirtumas tarp rinkos ir iš „Statoil“ įsigyjamų dujų kainų kompensuojamas iš terminalo dedamosios.

2014 metais „Gazprom“ pritaikė 20 proc. dujų kainos nuolaidą už Lietuvai 2013–2015 metais tiektas dujas, liepą ši nuolaida pasibaigė, tad trečiąjį ketvirtį 14 proc. buvo išaugusi ir vidutinė prognozuojama dujų rinkos kaina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius