Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​„Litgas“ jau žino, kas bus pagrindinis gamtinių dujų SGD terminalui tiekėjas

Pietų Korėjoje pakrikštytas SGD laivas-saugykla „Nepriklausomybė“
„Klaipėdos naftos“ nuotr. / Pietų Korėjoje pakrikštytas SGD laivas-saugykla „Nepriklausomybė“
Šaltinis: 15min
0
A A

Suskystintų gamtinių dujų terminalo „Independence“ statybos bus baigtos kiek daugiau nei už pusmečio. Dujų tiekėjo terminalui ieškančios „Litgas“ atstovai kitą savaitę keliaus į Vyriausybę pristatyti derybų su tiekėjais rezultatų. „Litgas“ jau žino, kas turėtų būti pagrindiniu dujų tiekėju.

Dominykas Tučkus, „Litgas“ generalinis direktorius, 15min.lt sakė, kad derybos su potencialiais tiekėjais jau eina į pabaigą. Derybų rezultatai kitą savaitę bus pristatyti ministrų kabinetui.

„Sieksime gauti patvirtinimą bei įgaliojimą pratęsti derybas su vienu prioritetiniu tiekėju, su kuriuo ir siektume sudaryti sutartį. Planuojama, kad pagrindinė sutartis (5 metų trukmės, 540 mln. kub. metrų per metus) būtų pasirašoma su vienu tiekėju vasaros viduryje“, – sakė D.Tučkus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Litgas“ vadovas Dominykas Tučkus
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Litgas“ vadovas Dominykas Tučkus

Nors žino, tačiau prioritetinio tiekėjo D.Tučkus neatskleidžia.

„Dar negalime atskleisti detalių, nes pakenksime derybų eigai. Galime tik paminėti, kad Lietuvai tiekiamų SGD kaina priklausys nuo europinių indeksų“, – sakė D.Tučkus.

Nors, pradėjus veikti SGD terminalui, Lietuvoje bus sugriautas „Gazprom“ monopolis, tai nereiškia, kad gamtinės dujos Lietuvoje pigs.

„Žinoma, kad pasaulinėje SGD tiekimo rinkoje situacija, ypač žiemos metu, gana įtempta dėl nepakankamos pasiūlos (egzistuoja savotiška inercija – pasaulyje dėl įvairių aplinkybių smarkiai išaugo SGD paklausa, o gamtinių dujų skystinimo gamyklų statybos užtrunka). Tokia situacija gali išlikti dar kelerius metus. Vėliau numatoma, kad atsiras nauji skystinimo pajėgumai įvairiose šalyse, tad į rinką būti paduota daugiau SGD, atitinkamai turėtų atsirasti didesnis spaudimas kainoms mažėti“, – sakė „Litgas“ vadovas.

SGD laivas-saugykla jau išplaukė iš kompanijos „Hyundai Heavy Industries“ statyklos ir pasuko Klaipėdos link.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką