2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Litgrid“: elektra Lietuvoje per savaitę pigo dešimtadaliu

Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina praėjusią savaitę, palyginti su ankstesniąja, nukrito 10,5 proc. ir buvo mažiausia Baltijos šalyse, pranešė elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.
Elektra
Elektra / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Litgrid, AB Elektra

Rugpjūčio 24-30 dienomis biržos „Nord Pool“ Lietuvos kainų zonoje elektra kainavo 44,39 euro už megavatvalandę (MWh). Latvijoje elektra pigo 9,9 proc. 44,71 euro, o Estijoje – 4,5 proc. iki 44,48 euro už MWh.

Lietuvoje elektros suvartojimas praėjusią savaitę sumažėjo 1 proc. iki 224 gigavatvalandės (GWh), tačiau elektros gamyba šalyje paaugo 23 proc. ir užtikrino 53 proc. šalies elektros suvartojimo. Iš viso Lietuvoje praėjusią savaitę pagaminta 118 GWh elektros energijos.

„Žvelgiant į istorinius duomenis matyti, kad elektros gamyba iš vėjo Lietuvoje yra nepastovi ir priklauso nuo sezoniškumo. Tačiau pastaruoju metu elektros gamybą nuosekliai didino šalies šiluminės elektrinės. Per paskutinius tris ketvirčius jų gamyba išaugo beveik dvigubai, o tai leido sumažinti į šalį importuojamos elektros kiekį“, – pranešime sako „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino daugiau nei pusę (53 proc.) visos Lietuvoje pagamintos elektros. Hidroelektrinės generavo 18 proc., vėjo jėgainės – 13 proc., kitos elektrinės – dar 16 proc. elektros.

Per savaitę gamyba vėjo elektrinėse augo 74 proc., šiluminėse elektrinėse – 22 proc., hidroelektrinėse – 7 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką