15min be reklamos
2022 11 30, 11:06

„Litgrid“ gavo statybos leidimus visuose sinchronizacijai skirtų elektros linijų ruožuose Vakarų Lietuvoje

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ gavo leidimus, reikalingus 330 kV elektros linijų Kruonio HAE–Bitėnai ir Darbėnai–Bitėnai antrųjų etapų statybai. Tai ypatingos valstybinės svarbos projektai, skirti Baltijos šalių pasiruošimui sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, pranešė „Litgrid“.
Elektros linija
Elektros linija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lapkričio pabaigoje „Litgrid“ gavo statybą leidžiančius dokumentus darbams Klaipėdos, Šilutės, Pagėgių, Šakių, Vilkaviškio ir Jurbarko rajonuose. Tai reiškia, kad jau gauti leidimai statybai visuose abiejų linijų ruožuose.

„Naujos elektros perdavimo linijos sujungs Darbėnus, pradinį naujos jūrinės „Harmony Link“ jungties su Lenkija tašką, su Lietuvos sistemos rezervą užtikrinančia Kruonio hidroakumuliacine elektrine, įsikūrusia tarp Kauno ir Elektrėnų. Tai bus elektros greitkelis tarp Vakarų Lietuvos, kurioje sparčiai vystoma atsinaujinanti energetika, planuojami jūriniai vėjo parkai, ir Rytų Lietuvos, kur labiausiai auga elektros vartojimas“, – teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

140 kilometrų ilgio 330 kV elektros perdavimo linijos Darbėnai–Bitėnai statybos projektą sudaro du etapai. Pirmuoju rekonstruojama linijos Klaipėda–Grobinė atkarpa nuo naujosios Darbėnų pastotės iki Kretingos ir Klaipėdos rajonų ribos. Rekonstrukcijos metu linija keičiama iš viengrandės į pralaidesnę ir patikimesnę dvigrandę. Šiuo metu atliekami statybos darbai, juos numatoma baigti kitų metų pradžioje. Antruoju etapu atliekama linijos Klaipėda–Grobinė rekonstrukcija Klaipėdos rajone, statoma 12 kilometrų ilgio nauja linijos atkarpą aplink Klaipėdos ir Gargždų miestus bei rekonstruojama maždaug 80 kilometrų linijos Klaipėda–Šyša–Bitėnai atkarpa nuo naujai pastatytos linijos iki Bitėnų transformatorių pastotės.

330 kV elektros perdavimo linijos Kruonio HAE–Bitėnai bendras ilgis siekia 211 kilometrų, projektą sudaro trys etapai. Pirmuoju rekonstruojama dalis linijos nuo Jurbarko iki Bitėnų, linija keičiama iš viengrandės į dvigrandę. Šiuo metu atliekami statybos darbai, juos numatoma baigti kitų metų pradžioje. Antruoju etapu statoma nauja linija nuo rekonstruotos atkarpos iki esamos 330 kV linijos Kruonio HAE–Sovietskas Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Trečiuoju etapu bus vykdomas Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas ir naujai suformuotos linijos prijungimas.

Iš viso jau įgyvendinti 6 sinchronizacijos projektai. Tai 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas, 110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba, 330 kV linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija, „LitPol Link“ jungties išplėtimas, avarinio prisijungimo prie kontinentinės Europos tinklų per sinchroninę jungtį „LitPol Link“ bandymas ir Šiaurės Rytų Lietuvos perdavimo tinklo optimizavimas.

Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia IPS / UPS sistemoje, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Prisijungimas prie kontinentinės Europos tinklų ir veikimas sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis kontinentinės Europos valstybėmis bus užtikrintas ne vėliau nei 2025 metais.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką