2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Metų pradžia atnešė gerų žinių: pinga ne tik dujos, bet ir nafta

Pirmosios 2023 metų dienos džiugina energetinių kainų krizės pernai kamuotą Europą. 2022 metų antroje pusėje prasidėjusi kainų smukimo tendencija tęsiasi ir pirmosiomis šių metų dienomis. Naujas žemumas fiksuoja ne tik dujų, jau kainuojančių tiek pat, kiek prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, bet ir naftos kainos.
nafta
Naftos gavyba / „Scanpix"/Mario Tama/Getty Images/AFP

Ketvirtadienio vidurdienį „Brent“ rūšies naftos kaina siekė 79,7 dolerius (75 eurus). Palyginimui, praėjusių metų kovo pradžioje Rusijos pradėtas karas Ukrainoje naftos kainą buvo užkėlęs iki 128 dolerių (121 euro) už barelį.

Naftos kainos kreivė žemyn pakrypo jau nuo pernai birželio mėnesio – nafta pigo kas mėnesį, kol, „MarketWatch“ duomenimis, gruodžio pradžioje buvo dienai pasiekusi 76 dolerių už barelį ribą. Vėliau kaina šiek tiek pakilo, o nuo metų pradžios ir vėl leidžiasi žemyn.

Prasčiausia diena naftos prekybininkams šiemet kol kas buvo trečiadienis, kai „Brent“ rūšies nafta atpigo 5 proc. ir kainavo 77,84 JAV dolerio už barelį, JAV žaliavinė nafta – 72,84 JAV dolerio.

Remiantis „Refinitiv Eikon“ duomenimis, antradienį ir trečiadienį bendras kainos kritimas siekė daugiau kaip 9 proc. ir tai buvo didžiausias metų pradžios dviejų dienų nuostolis nuo 1991 metų, rašo „Reuters“.

Ekonomistai tvirtina, kad naftos kaina sminga žemyn, baiminantis dėl pasaulio ekonomikos sulėtėjimo ir mažos naftos paklausos Kinijoje.

Pinga ir dujos

Šiltiems orams mažinant paklausą, krinta ir gamtinių dujų kainos Europoje.

Kaip 15min jau rašė, trečiadienį Nyderlandų ateities sandorių biržoje TTF dujų kaina siekė mažiau nei 70 eurų už megavatvalandę (MWh) – tai yra beveik penkis kartus mažiau nei per piką rugpjūtį ir beveik tiek pat, kiek pernai vasarį, prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

Ketvirtadienį apie vidurdienį TTF biržoje dujos toliau pigo ir kainavo apie 66,5 eurų už megavatvalandę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką