15min be reklamos
2022 09 20, 15:21

„Modus Asset Management“ užsitikrino 21 mln. eurų finansavimą iš „Swedbank”

Specializuota atsinaujinančios energetikos fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management“ užsitikrino papildomą 21 mln. eurų dydžio finansavimą „Modus Remote Solar Fund I“, kurį suteikė bankas „Swedbank“. Šis 2021 m. įsteigtas fondas investuoja į Lietuvoje veikiančias nutolusias saulės jėgaines, kurios tiekia elektrą verslo klientams, turintiems gaminančio vartotojo statusą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Saulės parkai
Saulės parkai / Bendrovės nuotr.

Pagal su „Swedbank“ pasirašytą finansavimo (kredito) sutartį, gautos lėšos bus skirtos fondo valdomo saulės jėgainių portfelio plėtrai. Už jas planuojama įsigyti 36 MW galios saulės jėgainių, kurios šiuo metu vystomos Kauno, Šiaulių, Elektrėnų ir Ukmergės rajonuose. Pabaigtos jėgainės pagamintą elektrą pagal sudarytas sutartis tieks daugiau kaip 50-iai įmonių.

„Šiuo metu valdome didžiausią nutolusių saulės elektrinių portfelį Lietuvoje. Jau pasirašytos įpareigojančios akcijų pirkimo-pardavimo sutartys leis pasiekti daugiau nei 70 MW bendrą portfelio dydį 2023 m. Įsigyjame tik jau pastatytas ir pilnai veikiančias jėgaines, kurios teikia elektrą pagal iš anksto sudarytas sutartis. Todėl fondas neprisiima jų vystymo ir statybų rizikos“, – sako „Modus Asset Management“ vadovas Povilas Pečiulis.

Šiuo metu „Modus Remote Solar Fund I“ jau yra investavęs 8 mln. eurų iš pirmojo fondo vienetų platinimo etapo, o įsigytų nutolusių saulės jėgainių galia sudaro 14 MW. Pasiekus 100 MW fondo dydį, planuojamas pardavimas instituciniam investuotojui.

Pasak „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovo Antano Sagatausko, tai iki šiol didžiausias suteiktas finansavimas saulės jėgainių įsigijimui Lietuvoje: „Esame pasiryžę aktyviai finansuoti elektros gamybos iš saulės ir vėjo projektus, kurie padidintų šalies ekonomikos atsparumą bei konkurencingumą, prisidėtų prie tvarumo ir nacionalinių emisijų mažinimo tikslų. Įmonėms suteiktų paskolų, kurios patenka į „Swedbank“ žaliųjų obligacijų programą, suma jau siekia 330 mln. eurų“, – pažymi jis.

„Modus Remote Solar Fund I“ šiuo metu vykdo antrąjį fondo vienetų platinimo etapą, kurio metu planuojama pritraukti apie 15 mln. eurų investicijų. Šios lėšos bus panaudotos tolimesniems saulės jėgainių Lietuvoje įsigijimams. Numatoma fondo veiklos pabaiga – po 4 metų.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką