2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Moldova neketina pratęsti sutarties su „Gazprom“

Moldova neketina pratęsti sutarties su „Gazprom“ ar pasirašys naujos, kol nebus užbaigtas jos dujų jungties su Rumunija projektas, pareiškė Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministras.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Scanpix“/„Sputnik“ nuotr.
Temos: 2 Gazprom Moldova

„Dabar iki 2019-ųjų pabaigos galiojanti sutartis dėl rusiškų dujų tiekimo jau kelis kartus buvo pratęsta. Mes kol kas neketiname derėtis su „Gazprom“ dėl naujos sutarties, neketiname pratęsinėti galiojančios“, – sakė Kirilas Gaburičius.

Jis priminė, jog šio mėnesio pabaigoje bus pradėtas tiesti Moldovos ir Rumunijos dujotiekių sistemas sujungsiantis vamzdynas, sukursiantis alternatyvaus apsirūpinimo dujomis galimybes.

„Kol šis vamzdynas nepradės veikti, Moldovos vyriausybė nesiderės su „Gazprom“ dėl naujos sutarties pasirašymo. Labai laukiame galimybės užsitikrinti alternatyvų apsirūpinimą dujomis. Atsiras konkurencija, ir į mus bus žiūrima kaip į klientą, kuris tiekėjus renkasi pagal jų siūlomą kainą“, – pabrėžė Moldovos ministras.

Moldovos-Rumunijos dujų jungtį per 10 mėnesių už beveik 100 mln. eurų yra įsipareigojusi nutiesti Rumunijos bendrovė „Transgaz“, anksčiau laimėjus Moldovos valstybės įmonės „Vestmoldtransgaz“ privatizavimo konkursą. 120 kilometrų ilgio dujotiekio metinis pralaidumas bus 1,5 mlrd. kubinių metrų – tai visiškai patenkintų Moldovos dujų poreikį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką