Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Nafta tokia brangi nebuvo pusantrų metų

Kuveitui ir Omanui pranešus apie gavybos sumažinimą pagal OPEC ir kitų naftos gamintojų pasiektus susitarimus, naftos kainos antradienį pakilo į aukščiausius nuo 2015 metų liepos mėnesio lygius.
Naftos gavyba Kalifornijoje
Naftos gavyba Kalifornijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vasario mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios pakilo 1,4 JAV dolerio, arba 2,46 proc., iki 58,22 JAV dolerio už barelį.

O vasario mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) padidėjo 1,33 JAV dolerio, arba 2,48 proc., iki 55,05 JAV dolerio už barelį.

Kuveito žiniasklaida pranešė, kad nuo sausio 1 dienos šalis savo gavybą pagal susitarimus sumažino 130 tūkst. barelių per dieną iki maždaug 2,75 mln. barelių per dieną.

O Omanas, išgaunantis 1,01 mln. barelių per dieną, mažina gavybą 45 tūkst. barelių per dieną, pareiškė šalies naftos ministerijos rinkodaros departamento vadovas Ali al-Riyamis.

Teigiamą poveikį naftos rinkai padarė ir naujausi Kinijos statistiniai duomenys.

Oficialus Kinijos apdirbamosios pramonės sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) gruodį sudarė 51,4 punkto ir buvo tik šiek tiek mažesnis negu ankstesnį mėnesį, kuomet sudarė 51,7 punkto ir buvo didžiausias nuo 2014 metų liepos mėnesio.

O toks pat PMI indeksas, kurį pagal šiek tiek kitokią metodiką skaičiuoja „Caixin Media“ ir „Markit“, gruodį pakilo nuo 50,9 punkto mėnesiu anksčiau iki rekordinių 51,9 punkto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką