Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 6d. 06:00

Naftos kainos į geopolitinę įtampą Viduriniuosiuose Rytuose reaguoja neįprastai

Pasipiktinimas dėl įvykdytų egzekucijų
„Scanpix“/AP nuotr. / Pasipiktinimas dėl įvykdytų egzekucijų

Beveik bet kuriuo kitu metu diplomatinis OPEC narių – Irano ir Saudo Arabijos – konfliktas reikštų naftos kainų šoktelėjimą. Tačiau šįkart kilimas negali būti išlaikytas dėl nenormalios situacijos naftos rinkoje, rašo „Bloomberg“.

Naftos kainos nekyla, net ir esant įtemptiems santykiams Viduriniuosiuose Rytuose, dėl naftos pertekliaus ir sulėtėjusio Kinijos ekonomikos augimo.

„Kai naftos ištekliai buvo labiau riboti, mes matėme audringesnes reakcijas į geopolitines įtampas. Dabar naftos brangimas yra labai menkas dėl jos pertekliaus“, – sakė naftos pramonės konsultacinės įmonės FGE, įsikūrusios Singapūre, konsultantas Tusharas Tarunas Bansalas.

Geopolitinės situacijos įtaka yra ribota, nes naftos rinka yra persotinta, sakė „Macquarie Group“ analitikai. Jie nurodė, kad „įvykiai gali apriboti taikos galimybę kaimyninėse šalyse, tačiau tiesiogiai naftos produkcijai grėsmės nekelia.“

Naftos perteklių iš dalies sukelia OPEC, kurios priešakyje stovi Saudo Arabija, sprendimas nemažinti naftos gavybos, siekiant išlaikyti rinkos dalį.

Tokia politika lėmė rekordinius naftos atsargų lygius, kurie turbūt augs visus metus, praėjusį mėnesį teigė Tarptautinė energetikos agentūra. Atsargos veikia kaip savotiška saugumo pagalvė, kuri gali atlaikyti netikėtas suirutes ar pan.

Saudo Arabija sekmadienį nutraukė diplomatinius santykius su Iranu, kai protestuotojai nusiaubė jos ambasadą Teherane, protestuodami prieš Rijado įvykdytą egzekuciją vienam šiitų dvasininkui. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką