Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Naftos kainos į geopolitinę įtampą Viduriniuosiuose Rytuose reaguoja neįprastai

Beveik bet kuriuo kitu metu diplomatinis OPEC narių – Irano ir Saudo Arabijos – konfliktas reikštų naftos kainų šoktelėjimą. Tačiau šįkart kilimas negali būti išlaikytas dėl nenormalios situacijos naftos rinkoje, rašo „Bloomberg“.
Pasipiktinimas dėl įvykdytų egzekucijų
Pasipiktinimas dėl įvykdytų egzekucijų / „Scanpix“/AP nuotr.

Naftos kainos nekyla, net ir esant įtemptiems santykiams Viduriniuosiuose Rytuose, dėl naftos pertekliaus ir sulėtėjusio Kinijos ekonomikos augimo.

„Kai naftos ištekliai buvo labiau riboti, mes matėme audringesnes reakcijas į geopolitines įtampas. Dabar naftos brangimas yra labai menkas dėl jos pertekliaus“, – sakė naftos pramonės konsultacinės įmonės FGE, įsikūrusios Singapūre, konsultantas Tusharas Tarunas Bansalas.

Geopolitinės situacijos įtaka yra ribota, nes naftos rinka yra persotinta, sakė „Macquarie Group“ analitikai. Jie nurodė, kad „įvykiai gali apriboti taikos galimybę kaimyninėse šalyse, tačiau tiesiogiai naftos produkcijai grėsmės nekelia.“

Naftos perteklių iš dalies sukelia OPEC, kurios priešakyje stovi Saudo Arabija, sprendimas nemažinti naftos gavybos, siekiant išlaikyti rinkos dalį.

Tokia politika lėmė rekordinius naftos atsargų lygius, kurie turbūt augs visus metus, praėjusį mėnesį teigė Tarptautinė energetikos agentūra. Atsargos veikia kaip savotiška saugumo pagalvė, kuri gali atlaikyti netikėtas suirutes ar pan.

Saudo Arabija sekmadienį nutraukė diplomatinius santykius su Iranu, kai protestuotojai nusiaubė jos ambasadą Teherane, protestuodami prieš Rijado įvykdytą egzekuciją vienam šiitų dvasininkui. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius