Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Naftos kainos naują savaitę pradeda augimu

Naftos kainos pirmadienio ryte kyla, tačiau analitikai teigia, kad augimas vargu ar užsitęs, nes šios žaliavos kainoms tebedaro spaudimą pasiūlos perteklius ir JAV dolerio stiprumas.
Naftos perdirbimo įmonė
Naftos perdirbimo įmonė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Brent“ rūšies naftos kaina spalio sandoriams ūgtelėjo 5 centais iki 44,32 JAV dolerio už barelį, o WTI rūšies naftos kaina rugsėjo sandoriams paūgėjo 9 centais iki 41,89 JAV dolerio už barelį.

„Naftos kainas galbūt šiek tiek parėmė nuosaikus trumpųjų pozicijų uždarymas“, – sako „IG Markets“ analitikas Bernardas Aw, manantis, kad kainų kilimas vargu ar tęsis ilgiau.

„Tai, kad JAV pradedama eksploatuoti vis daugiau gręžimo bokštų, maža tikimybė, kad OPEC atgaivins ... derybas dėl gavybos įšaldymo ir silpstanti paklausa sudaro didžiulę kliūtį naftos kainų pakilimui į didesnes aukštumas“, – pareiškė jis.

Pasak „EY Services“ naftos ir dujų rinkų analitiko Sanjeevo Gupta, „JAV darbo rinkos duomenys parodė, kad liepą darbo vietų sukurta daugiau, negu prognozuota. Tai paskatino JAV dolerio kurso pakilimą, o tai savo ruožtu ėmė daryti spaudimą naftos kainoms.“

Jo prognozėmis, „nors rinkos ir toliau atidžiai vertins Kinijos bei euro zonos ekonominius duomenis, dėl nuolat didelio komercinių atsargų lygio ir besitęsiančių nuogąstavimų dėl pasiūlos pertekliaus naftos kainos kitas dvi savaites greičiausiai svyruos gana nedideliame intervale“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius