Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Naftos kainos neranda vieningos krypties

Rinkos dalyviams toliau stebint su uraganu „Laura“ susijusias naujienas, naftos kainos penktadienį neranda vieningos krypties.
Nafta
Nafta / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Nafta Naftos kaina

Spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios paaugo 0,02 JAV dolerio, arba 0,4 proc., iki 45,11 JAV dolerio už barelį.

O spalio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) sumenko 0,08 JAV dolerio, arba 0,19 proc., iki 42,96 JAV dolerio už barelį.

Ketvirtadienį „Brent“ atpigo 0,55 JAV dolerio, arba 1,2 proc., o WTI atpigo 0,35 JAV dolerio, arba 0,8 procento.

Pasiekusio Luizianos valstijos pakrantę, uragano „Laura“ stiprumas nukrito nuo 4 iki 2 kategorijos, tačiau uraganas toliau juda į sausumą, pranešė CNN, remdamasi Nacionaliniu uraganų stebėjimo centro duomenimis. Pavojingų audrų tikimybė išlieka didelėje Luizianos pakrantės dalyje.

Pasak JAV žiniasklaidos pranešimų, uraganas nebelaikomas katastrofišku, tačiau jo pasekmės vis tiek gali būti itin pavojingos.

Remiantis JAV Vidaus reikalų ministerijos Saugos ir aplinkos apsaugos biuro skaičiavimais, nuo ketvirtadienio Meksikos įlankoje buvo uždaryta apie 84,3 proc. naftos gavybos pajėgumų, kaip ir diena anksčiau, ir 60,1 proc. dujų gamybos pajėgumų, palyginti su 60,9 proc. trečiadienį.

Be to, konsultacijų bendrovių „JBC Energy“ vertinimu, artėjant uraganui buvo sustabdyti arba sumažinti maždaug 3 mln. barelių per dieną perdirbimo pajėgumai.

Nepaisant to, prekeiviai tikisi greito energijos rinkos atsigavimo Meksikos įlankoje.

„Tradiciškai uraganai lemia platų pajėgumų sustabdymą, tačiau gamyba atsigauna per kelias dienas ir nebūna ilgalaikių tiekimo sutrikimų“, - pažymėjo naftos ir dujų žvalgymo ir gavybos bendrovės „Velandera Energy“ finansų direktorius Manishas Rajas, kurį pacitavo „MarketWatch“.

Pasak jo, naftos gavybos įrenginiai, naftos perdirbimo įmonės ir energetikos infrastruktūros projektai yra pritaikyti atlaikyti tokius ekstremalius orus.

Atsižvelgiant į tai, „nereikėtų tikėtis didelės žalos įrenginiams“.

Tuo tarpu naftos kainų reakcija į uraganą ir į trečiadienį paskelbtus duomenis, rodančius reikšmingą naftos ir benzino atsargų sumažėjimą Jungtinėse Valstijose, buvo „stebėtinai rami“, mano „Commerzbank“ žaliavų rinkų analitikas Eugenas Weinbergas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius