Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 19:02

Naktinis elektros tarifas per šventes negalioja

Elektra
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Elektra
Gyventojai, norintys sutaupyti ir naudojantys dviejų laiko zonų elektros tarifą, gali ne visada sutaupyti. Akylesni vartotojai sako pastebėję, kad per šventes vadinamasis nakties tarifas netaikomas, nebent šventės sutampa su savaitgaliais. Elektros tiekėja LESTO tikina, kad tokia tvarka buvusi visada ir pataria buitiniams vartotojams atidžiau skaityti sutartis, nors verslo klientams per šventes elektra pigesnė.

Vilnietė Silvija sausio 1-ąją nurašinėjo elektros skaitiklių duomenis. Ji naudojasi dviejų laiko zonų tarifu. Nuo Naujųjų tokiems vartotojams elektra dieną kainuoja 54,1 cento už kilovatvalandę, o naktį ir savaitgaliais – 41 centą.

Vilnietė sako pastebėjusi, kad sausio 1-ąją skaitiklis veikė dienos režimu, nors ji sako iki šiol buvusi įsitikinusi, kad per šventes turėtų būti palankesnis tarifas. 

„Mes naudojame dvigubu tarifu – naktiniu ir dieniniu. Sausio 1-ąją visai atsitiktinai pasižiūrėjome, kad naktinis tarifas nėra taikomas, o viskas eina dieniniu tarifu. Net nebuvo kalbų, kad turėtų būti kitaip, nes šventinės dienos turi būti skaičiuojamos naktiniu tarifu“, – įsitikinusi vilnietė Silvija Petrauskienė.

Panašiai LRT televizijos naujienų tarnybai kalbėjo ir kiti kalbinti vartotojai, tačiau LESTO teigia, kad gyventojai neskaito sutarčių, todėl vadovaujasi nuogirdomis.

„Naktinės dedamosios kaina iki šiol ir nebuvo taikoma švenčių dienomis, kurios nesutampa su savaitgalio dienomis. Tam LESTO šiuo metu neturi ir techninių galimybių. Norint diegti tokią galimybę, reikia diegti išmaniuosius elektroninius prietaisus, o jie yra gerokai brangesni“, – sakė LESTO atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys.

Šiuo metu palankesnes kainas ir galimybę gauti pigesnę elektrą per šventes turi verslas, kurio sunaudojamai elektrai apskaityti montuojami vadinamieji išmanieji skaitikliai. LESTO pasiteiravus, kodėl tokie nemontuojami buitiniams vartotojams, šio atstovas teigė, kad tokie prietaisai labai brangūs, ir nebent patobulėjus ir atpigus technologijoms, protingieji skaitikliai atkeliaus ir iki gyventojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką