Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkomanė Lietuva – esame labiausiai priklausomi nuo energijos importo visoje ES

„Gazprom“
„RIA Novosti“/„Scanpix“ / „Gazprom“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Esame didžiausi narkomanai“, – sako audito kompanijos „Ernst & Young“ partneris Jonas Akelis. Lietuva Europoje yra labiausiai priklausoma nuo energijos išteklių importo. Tuo metu, pavyzdžiui, Estija iš naujųjų Europos Sąjungos narių yra priklausoma mažiausiai. Tačiau viskas keisis.

Žurnalo „Valstybė“ surengtoje metinėje energetikos konferencijoje J.Akelis, kalbėdamas apie 11 naujųjų ES valstybių, pabrėžė, kad Lietuva yra labiausiai priklausoma nuo energijos išteklių importo.

„Esame didžiausi narkomanai, labiausiai priklausomi nuo ne savo energijos išteklių rūšių“, – kalbėjo J.Akelis.

Tuo metu, pavyzdžiui, Estija, Rumunija, Čekija, nuo energijos importo yra kur kas mažiau priklausomos, nes turi savų išteklių.

Tačiau J.Akelis patikino, kad viskas keisis. Naujosios ES šalys, dabar esančios mažai priklausomos nuo importo, daugiausia naudoja nešvarų kurą – gamtines dujas, skalūnus. Tuo metu ES griežtina reikalavimus ir šioms šalims didės mokestinis spaudimas, pavyzdžiui, per taršos leidimus, todėl nepriklausomybė nuo energijos išteklių importo ateityje šioms valstybėms kainuos brangiai.

„Investicijos į naują generaciją, technologijas, bus rimtos“, – sakė J.Akelis.

Technologijų ir inovacijų centro Išmaniojo tinklo projekto vadovas Vytautas Bitinas konferencijoje aiškino, kad lietuviai išsiskiria ir tuo, kiek sumoka už elektrą. Pasirodo, kad Lietuvos gyventojo išlaidos elektrai yra mažiausios Europos Sąjungoje.

Apie 80 proc. šalies gyventojų per mėnesį elektrai išleidžia ne daugiau nei 80 Lt, 80 proc. verslo subjektų už elektrą per mėnesį sumoka iki 700 Lt.

„Tai yra labai mažai“, – sakė V.Bitinas.

informacija
ERNST & YOUNG BALTIC, UAB
Vadovas: Jonas Akelis Darbuotojų sk.: 313 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką